InspiroHub - DK Poklad Ostrava

InspiroHub

Chybí vám inspirace? Vstupte do světa InspiroHub, kde potkáte zajímavé umělce, charismatické řečníky, světové cestovatele a výrazné osobnosti. Objevte místo, kde můžete být součástí interakce, rozvinout své dovednosti a objevit nové rozměry života.

Co je InspiroHub?

Čtěte „Inspirohab“. Tvoříme prostor nebo také inspirativní hnízdo, ze kterého se líhnou zajímavé nápady a akce. Platforma vznikla při příležitosti otevření Pokladu v srpnu 2021. A dala si za cíl spojovat lidi pomocí interaktivních debat a jedinečných uměleckých workshopů z oblasti kultury a společnosti, cestování či wellbeingu.


Kultura a společnost

Vítejte ve společnosti spisovatelů, novinářů, filozofů, umělců či vědců. Pojďte s nimi debatovat o aktuálním dění. Klást si společné otázky a hledat k nim odpovědi.

Mohli jste například vidět: spisovatelky Radku Denemarkovou nebo Alenu Mornštajnovou. Klinického psychologa, herce, hudebníka a spisovatele Pjér la Šé’ze. Novináře Tomáše Etzlera či Jindřicha Šídla. Egyptologa a archeologa Miroslava Bártu. Politického komentátora Bohumila Pečinkupolitického marketéra Petrose Michopulose. Psychiatra a popularizátora vědy Cyrila Höschla či kněze, teologa, přírodovědce a spisovatele Marka Okro Váchu.

Chcete debatovat s výraznými osobnostmi tváří v tvář?


Cestovatelé

Procestovali celý svět, vylezli na nejvyšší vrcholky hor, zachytili ty nejkrásnější místa planety. A teď vám o tom chtějí vyprávět. Nechte se unášet poutavými příběhy dobrodruhů.

Koho jste již mohli vidět? Třeba nejzkušenější světové horolezce současnosti – například Máru Holečka, Zdeňka Háka nebo Radka Jaroše. Ale i svérázné cestovatele, spisovatele, dokumentaristy a fotografy – Petra Horkého, Ladislava Ziburu, Jiřího Kolbabu, Lucii Kutrovou.

Nazujte si toulavé boty a přidejte se s námi na cestu kolem světa.


Wellbeing  

Aneb životního blahobyt a spokojenost. Najděte cestu k životní pohodě a duševnímu zdraví. Ať už skrze umělecký projev, cestování, zdravý životní styl, filozofické otázky, nebo třeba pomocí kvantové fyzicky se známými osobnostmi.   

Kdo vás již mohl inspirovat? S Petrem Vachlerem jste mohli objevit Tajemství a smysl života. S celostním lékařem Janem Vojáčkem a fyzikem Janem Rakem jsme hledali Jedno pole. Besedovali jsme s Vojtou Dykem, Sandrou Pogodovou a Tomášem Lukavcem. Nebo s autorkou knihy Děti jsou taky lidi – Zdeňkou Šíp Staňkovou o unschoolingu.

Hledáte odpovědi na otázky – jak žít spokojenější život?


Workshopy

Taneční, pohybové, hudební či wellbeing principy v praxi s těmi nejlepšími průvodci. Zažijte to na vlastní kůži na jedinečných prožitkových workshopech.

Mohli jste se u nás potkat: Například s Lenkou Dusilovou – s jednou z nejvýraznějších postav současné české hudební scény. Se kterou jste mohli na celodenním workshopu hledat svůj vlastní hudební jazyk. Nebo s hlasovou koučkou Pavlou Fendrichovou či hudebnicí a performerkou Ridinou Ahmedovou. Hlasový projev vám mohla vyladit i jazzová zpěvačka Petra Ernyeiová.

S tanečníkem souboru 420 People Filipem Staňkem jste měli možnost prozkoumat jedinečný pohybový přístup – Smart body. S Eliškou Benešovou a Jakubem Zemanem – s průvodci světoznámé pohybové metody Fighting Monkey – jste se mohli naučit pohybovat s lehkostí a porozumět lépe vašemu tělu. Jak zatočit s vráskami vám poradila lektorka obličejové jógy Zuzana Šimková.

Hledáte kvalitní taneční a pohybové workshopy? Chcete se hudebně zdokonalit?

InspiroHub Říjen 2024

InspiroHub Listopad 2024

Storytelling aneb probuďte v sobě vypravěče – Monika Nevolová

01|11 - 02|11

InspiroHub, Workshop | Cvičební sál
Filip Staněk – Smart body / chytré tělo

16|11

InspiroHub, Workshop | Cvičební sál

InspiroHub Prosinec 2024

Ridina Ahmed | Seznam se: TVŮJ HLAS

14|12

InspiroHub, Workshop | Cvičební sál
Psychohrátky s Evou Holubovou

15|12

InspiroHub, Přednáška, Beseda | Divadelní sál

InspiroHub Leden 2025

Monika Nevolová – Přestaň nudit, začni bavit

24|01 - 25|01