InspiroHub: Fighting Monkey v praxi (dvoudenní pohybový workshop) - DK Poklad Ostrava

InspiroHub: Fighting Monkey v praxi (dvoudenní pohybový workshop)

15. duben | 10:00 - 16. duben | 13:00

InspiroHub, Workshop | Cvičební sál

Autoři workshopu: Eliška Benešová a Jakub Zeman

Dvoudenní pohybový workshop 15.–16. dubna od 10:00 do 13:00 (doba trvání: 2x 180 minut).

Praktická a hravá dílna věhlasné vzdělávací pohybové metody Fighting Monkey je určena pro všechny nadšence a zájemce o pohyb, zdraví a harmonický tělesný rozvoj.

Poznatky využijí jak nadšenci pro pohyb z řad laiků, ale také tanečníci, umělci, sportovci, fyzioterapeuti, pedagogové…

Vytvořte si rezervu životní energie, naučte se lépe zvládat stres, dívejte se na překážky jako na příležitosti. Naučte se pohybovat vždy s lehkostí, porozumět lépe vašemu tělu a zpomalit proces stárnutí vašeho organismu.

Více o metodě:

Fighting Monkey je aplikovaná metoda pro rozvoj osobnosti prostřednictvím pohybu. V ohnisku zájmu „Fighting Monkey Practice“ je rozvoj přizpůsobivosti vlastního těla a plasticity myšlení skrze nekonvenční hry, jejichž cílem je povzbuzovat tvořivost, vynalézavost a zdokonalovat koordinaci a rytmus celého těla – jak v mikrokosmu každého jedince, tak i v jeho makrokosmu – v jeho vnějších vztazích, zvycích a cílech. Napomáhá zpomalovat proces stárnutí organismu a to způsoby, jimiž můžeme zachovat zdraví našeho pohybového aparátu a celého svalového a kosterního systému, abychom posílili a udrželi naši mobilitu. Rozvíjí komunikaci uvnitř našeho organismu i v našem vnějším sociálním a fyzickém prostředí, jejímž cílem je zdokonalit postupy učení se a vytvořit si duševní rámec, který bude inspirovat a podporovat naši životní energii.

Cílem workshopu je pomoci účastníkům porozumět principům, na nichž funguje lidský pohyb, ukázat jak stres a stálý tlak ovlivňují naše vnímání, chování i konání a jak se tvořivě přizpůsobit nejrůznějším i neočekávaným situacím. Účastníkům je nabízena cesta, jak myslet sami za sebe a obstát v kritických okamžicích, a to skrze rychlost, paměť, schopnost spolupracovat, koordinovat a rozhodovat se ve chvílích krize.

Během workshopu získáte praktickou zkušenost s postupy, jež vám umožní převzít zodpovědnost za zdraví vašeho organismu a jeho pohybového aparátu v různých souvislostech. Poznávat, jak můžete lépe, všestranněji rozvíjet svůj přístup k přípravě vašeho těla nejen před tréninkem, soutěží nebo závody, ale i v každodenním životě.

Pro koho je workshop určen?

Může přijít kdokoliv, muži i ženy, začátečníci i profesionálové, mladí i starší; každý, kdo cítí potřebu se hýbat, touží prozkoumat své schopnosti, porozumět principům svého těla a naučit se novým věcem.

Co na sebe?

Pohodlné oblečení – ideálně tepláky a tričko s rukávem, ponožky nebo bez

O lektorech

Jakub Zeman je praktik a učitel, který staví na základech z bojových umění, capoeiry tance a sportů. Od roku 2015 intenzivně studuje se zakladateli Fighting Monkey Practice (Linda Kapetanea a Jozef Fruček). Pohyb a tanec coby stěžejní prostředky lidské komunikace a rozvoje jsou v ohnisku jeho výzkumu a učení. V roli učitele FM se snaží především pomoci lidem kultivovat smysluplnou praxi a praktickou filosofii, která jim bude oporou v nekonečné proměnlivosti okolností jejich životů.

Eliška Benešová je tanečnice a pedagožka. Prošla studiem řady tanečních technik, jak na pražských školách (Taneční konzervatoř Praha, Duncan Centre Konzervatoř), tak v zahraničí (EPDM, Mexiko). Od roku 2016 sdílí své zkušenosti ze světa tance a materiál z Fighting Monkey jako pedagožka na tanečních školách i ve spolupráci se soukromými studii a festivaly. Zároveň se věnuje vlastní umělecké tvorbě.

Více informací ZDE.

Na co se u nás můžete dále těšit?

10 let Gastromapy

12|04