Letní scéna - DK Poklad Ostrava

Letní scéna Amfi

Amfiteátr nebo-li Letní scéna Amfi se nachází za budovou kulturního domu Poklad. V letních měsících se v Amfi vedle filmových projekcí pořádají divadla, koncerty, přednášky, besedy i festivaly. Program Letní scény najdete zde. Sezóna je obvykle od června do konce září.

Prostor disponuje nově zrekonstruovaným sociálním zařízením a projekční kabinou. Amfiteátr je možné si pronajmout. Technické vybavení se sjednává individuálně dle typu akce a Vašich požadavků. Kapacita amfiteátru je 1 700 míst k sezení (koncert) a 1 200 míst k sezení (kino/divadlo).

Letní scéna Amfi hostila například festival Cirkusu trochu jinak s názvem Happening pro Cirkulum, který divákům nabídl několik představení předních českých zástupců nového cirkusu, např. La Putyku. Vrací se k nám Leoš Mareš s jeho koncertní show Starý pecky, po 38-leté pauze se na Letní scéně v roce 2022 znovunavrátil Folkový kolotoč. Od roku 2020 zde můžete každoročně zavítat na gastro akci Velká žranice nebo koncerty Jaromíra Nohavici.

Přivítali jsme zde taky: kapelu Kryštof, Čechomor, Ondřeje Havelku s jeho Melody Makers, festival na podporu duševního zdraví CrazyFest, Ester Geislerovou a párového terapeuta Honzu Vojtka a jejich Terapii sdílením, Partičku, a spoustu dalších.

Co by návštěvník Amfi měl vědět

Parkování: doporučujeme přijet MHD či přijít pěšky. Pokud zvolíte dopravu autem, zkuste přijet s předstihem, abyste si našli místo. Parkovací dům u Pokladu – pozor, v letní sezóně volné pouze nadzemní patro.

Nový vchod do Amfi: za pravým křídlem Pokladu, hned za parkovacím domem – Mapa ZDE

Vstup do Amfi je 30–60 min. před začátkem akce.

Občerstvení: po pravé straně promítací plochy je pro návštěvníky připraven stánek s občerstvením.

Deštníky: během akcí na Amfi není možné používat deštníky, neboť omezují viditelnost, doporučujeme tedy nepromokavou bundu či pláštěnku (pláštěnku lze případně zakoupit na místě).

Toalety se nacházejí v suterénu pod budovou promítací kabiny.

Letní scéna Červenec 2024

Letní scéna Srpen 2024

Velká žranice No. 5

24|08