Alena Mornštajnová – Les v domě - DK Poklad Ostrava

Alena Mornštajnová – Les v domě

25. říjen 2023 | 18:00

InspiroHub, Přednáška, Beseda | Poklad Ostrava-Poruba

InspiroHub

Vždycky píšu o tom, co mě zajímá nebo trápí. Proto jsem ještě nenapsala nic optimistického.

Alena Mornštajnová je jedna z nejoblíbenějších českých spisovatelek současnosti. Silné příběhy, čtivě a poutavě vykreslené střety velkých dějin a intimních životů postav, které jako byste znali i ze svého okolí. To je základní rámec, který oceňují čtenáři Aleny Mornštajnové na jejích knihách. Přestože nepíše optimistické knihy, nemyslí si, že jsou její romány drsné.

V tomto roce jí vyšel již šestý román Les v domě, ve kterém pátrá po kořenech zla. Kniha samotná vyvolala téměř celospolečenskou diskuzi.

Jak těžké je rozpoznat pravdu od lži a jak se z mlčení stane lež? Z čeho vyvěrá zlo a proč se mu lidé nedokážou postavit? Co bylo inspirací pro její nový román Les v domě a v čem je kniha jiná než její předchozí prózy?

Roli moderátorky přijala novinářka a publicistka Hana Halfarová.

Alena Mornštajnová vystudovala angličtinu a češtinu na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. Pracovala jako lektorka anglického jazyka a překladatelka, nyní se živí jako spisovatelka. Žije ve Valašském Meziříčí. Debutovala v roce 2013 románem Slepá mapa, o dva roky později následoval román Hotýlek. Především díky svému románu Hana z roku 2017 se Alena Mornštajnová stala jednou z nejoblíbenějších současných českých spisovatelek. Jejím čtvrtým románem jsou Tiché roky (2019), které zvítězily ve čtenářské anketě Kniha roku. V roce 2021 vydala dystopický román Listopád, na jaře roku 2023 Les v domě. Je také autorkou knih pro děti Strašidýlko Stráša (2018), Kapka Ája (2022) a Teribear. Tajemství modré krabice (2022).

Délka: 120 min

Vstupné: 200 Kč / sleva 20 % pro seniory a studenty

Na co se u nás můžete dále těšit?

Karel Plíhal

24|10