Umění improvizace - Monika Nevolová - DK Poklad Ostrava

Umění improvizace – Monika Nevolová

23. únor | 18:30 - 24. únor 2024 | 17:00

InspiroHub, Workshop | Cvičební sál

Zažij to nejlepší ze světa improvizace!

Dvoudenní hravý workshop s principy, které vám dokonale poslouží v životě i v práci!

Chtěli byste se naučit být pohotovější a v klidu v kritických situacích? Chcete méně panikařit, když přichází nečekané? Objevit kouzlo humoru? Fungovat více s odvahou a nadhledem? Zbavit se svých kritických filtrů? Lépe spolupracovat s druhými? Lépe naslouchat a soustředit se? Umět nepříjemnost proměnit ve svou výhodu? Zpracovat svoji zranitelnost? Objevit zdroje své kreativity?

Improvizovat v základním překladu znamená “reagovat bez přípravy”, a s tím je chybně spojena obava z rizika nekvalitního výkonu, vyšší chybovosti nebo panika, že člověk nebude vědět, co dělat v dané situaci. Improvizace vás ale může naučit mnohem víc. Zažijte to na vlastní kůži na workshopu s Monikou Nevolovou.

Co nás čeká?

Seznámení s účastníky a hlavními principy improvizace: hravost, všímavost, reagování v přítomnosti, odvaha, spolupráce, napojení na druhého, schopnost reagovat na nečekané.

Očekávejte hravé prostředí. Improvizace se nedá trénovat přednášením. Musíte se namočit. Přesto budete v příjemném bezpečném prostředí. V prostředí hry prozkoumáme, jak fungujeme, opravíme neužitečné stereotypy, a nahradíme je užitečnější reakcí. Často jednoduchá cvičení v sobě skrývají mnoho „AHA momentů“. Uvidíte sami. Postupně vystoupíme ze své komfortní zóny. Míru a rychlost si ovšem vždy řídíte vy sami.

Workshop bude rozdělen do tří bloků:

pátek 23.2.2024

18:30–21:00 – 1. blok

sobota 24.2.2024

9:30 – 12:30 – 2. blok
12:30-14:00 – obědová pauza (na oběd lze využít místní restauraci přímo v DK Poklad)
14.00 – 17.00 – 2. blok

Pro koho je workshop určen?

Pro všechny, kdo cítí, že by se jim hodil posun v oblasti komunikace, odvahy, nadhledu a zpracovávání změn a k tomu pořádná dávka smíchu. Takže vlastně úplně pro kohokoliv z vás.

Dnes žijeme v rychlé době, kdy je třeba pružně reagovat na změnu, nenechat se zaskočit, dokázat v náročné situaci nepanikařit a vyhledat rychle to nejlepší řešení pro nastalou situaci. Brání nám často osobní pasti a bloky, jako stereotypy, strach, autocenzura a osobní filtry. Improvizace pomáhá dodat ztracenou sebedůvěru, pomoci překonat strach z neznámého, a získat nadhled a pohodu.

Co na sebe a s sebou?

  • Pohodlné oblečení, (teplé) ponožky nebo bez, případně jiné přezutí.
  • Dobrou náladu! 😊

O lektorovi

Monika Nevolová je původním vzděláním psycholožka, certifikovaným exekutivním a životním koučem, trenérem komunikace a improvizačních dovedností, storytellingu a stand up comedy. Díky svému kreativnímu zaměření se několik let realizovala v tištěných médiích a poté v TV médiích na pozicích dramaturga, kreativního producenta a content development managera (ČT, TV NOVA, TV PRIMA), později působila jako creative director vzdělávací společnosti pro manažerské a koučovací programy. Je vášnivou herečkou klasického i improvizačního divadla, napsala několik knih. Její celoživotní snahou je objevování potenciálu, používání selského rozumu, umění soustředění a empatie a podporování pocitu tvůrce v každém z nás.

Více zde.

Délka: 540 min

Vstupné: 1490 Kč, na tuto akci se nevztahují slevy

Na co se u nás můžete dále těšit?

Karel Plíhal

24|10

Storytelling aneb probuďte v sobě vypravěče – Monika Nevolová

01|11 - 02|11