Přepište dějiny NAŽIVO - DK Poklad Ostrava

Přepište dějiny NAŽIVO

14. listopad 2023 | 18:00

InspiroHub, Přednáška, Beseda | Poklad Ostrava-Poruba

Sametová revoluce.

17. listopadu 1989. Uměli byste říci, co se stalo a k čemu to vedlo? Víte, jaké to bylo na Ostravsku? Přijďte si připomenout tyto historické události z pohledu našeho kraje. Společně je prodiskutovat s Martinem Gromanem a Michalem Stehlíkem z populárního podcastu Přepište dějiny NAŽIVO.

Kdo jsou Martin Groman a Michal Stehlík?

Martin Groman je novinář, publicista, doktor přes staré noviny. Už na škole sveden ke čtení zaprášených novinových svazků v knihovnách, protože se v nich najdou věci vydané, ale nevídané. Jinak též předseda Společnosti Ferdinanda Peroutky, autor textů a knih o starých, původních komunistech a jejich zmařených iluzích. A aby se z toho nepomátl, druhou nohou stojí v rybníku obsahového marketingu, editování a copywritingu.

Michal Stehlík je historik-slovakista. Začínající s tématem česko-slovenských vztahů, postupující přes zákruty komunistického Československa až k obecnému mudrování o dějinách. Autor knih a výstav. Učí již druhou dekádu za katedrou vysoké školy. Svůj svět dělí mezi katedru a muzeum – kdysi dávno řídil artistickou fakultu, aktuálně je součástí vedení Národního muzea. Svět s údivem objevuje mimo jiné i očima osmi potomků.

Délka: 90 min

Vstupné: 250 Kč, sleva 20 % student, senior

Zajímá Vás více takových zajímavých témat?

Sledujte náš InspiroHub

Na co se u nás můžete dále těšit?

Kecy & politika NAŽIVO

02|10