První podcastový maraton naživo! - DK Poklad Ostrava

První podcastový maraton naživo!

22. duben 2023 | 12:00

Beseda, Festival | Poklad Ostrava-Poruba

Máte jedinečnou příležitost stát se součástí živého natáčení nejúspěšnějších podcastů a to v jeden den a pod jednou střechou! Startujeme ve 12:00!

Na které podcastery se můžete těšit?

 • Markéta Lukášková – Příběh, který se opravdu stal
  Nejzajímavější a nejneuvěřitelnější příběhy jsou ty, které se opravdu staly. Realita je totiž vždycky zábavnější než fikce. Audio referáty o tom, co jste ani netušili, že vás bude bavit. A taky spousta věcí, co vás v dějáku nenaučili. Vypraví Markéta Lukášková alias @pandikralovna, spisovatelka a Karel Čáslavský chudých.

 • Pastoral Brothers
  „Věděli jste, že Noe si občas rád přihnul a vytuhnul tak, jak ho pán Bůh stvořil? Že Ónan vůbec neonanoval? Nebo že Hospodin dovolil satanovi, aby si z chudáka Jóba udělal rohožku? Jak vidno, pořádné bizáry nejsou jen výsadou moderní doby a internetu – Bible jich je plná. Všechny ty vraždy, čuňačinky a podivnosti ale mají i překvapivý přesah do současnosti. S duem farářů influencerů se pořádně zblízka podíváme na pár biblických příběhů, kterých se opravu nudit nebudete.“

 • Přepište dějiny
  Podcast na téma dějin ve veřejném prostoru, politiky, médií a nepřeberně témat souvisejících. Proč pořád hledáme velkého šéfa? Zradili nás v Mnichově? Vnutili nám komunismus? Přepisoval dějiny i Masaryk? A platí volby, když se v kampani neřeší Benešovy dekrety? 

 • České podsvětí
  S Adamem Miklicou a Josefem Klímou o tenké hraně zákona v novém miléniu. Z podsvětí je spíš polosvět a zločin infiltruje stát.

 • Šťastný podcast
  To nejdůležitější, nejstrašidelnější a nejzábavnější z české politické scény. Tým Šťastného pondělí přichází s podcastovou afterparty – Jindřich Šídlo, Konstantin Sulimenko, Tereza Povolná a Ondřej Lasák každé pondělí večer pokračují s tématem z aktuálního dílu ŠP a komentují internetový bizár v českém politickém rybníčku.

 • Hodina dějepichu
  Hodina dějepichu je podcast o historii sexu, sexuality a erotiky. Nebo alespoň měl být, občas je totiž jenom o historii. A občas jen o sexu. Ve městě.

 • Vyhonit ďábla
  Povídání se Zuzanou a Terezií o sexu, vulvách, traumatech, tělesnosti, orgasmech, pornu, stereotypech, chtíči, vyhánění sexuálních tabu a spoustu dalších.

 • Michaelův Mashup
  Jeden moderátor a dva hosté – Josef Klíma a Josef Trojan. A jejich vzájemná interakce. Bez konfliktu, ale s inspirací. Pořad postavený na dvojicích, které byste k jednomu stolu neposadili, ale nakonec se prolnou jako ten správný mashup! Nemáme jeviště a hlediště. Diváci jsou přímo součástí show. A hrají důležitou roli.

Další program

Undeground Comedy Club – stand-up komici, které znáte z televizních obrazovek:

Jan Studnička, když ráno vyrazí do práce a na jedné noze má ponožku s nápisem Friday, zatímco na druhé je napsáno Wednesday… nedá mu to moc indicií k tomu, co je za den. Ale dá mu to dostatek indicií k tomu, jaký vede život. Jan Studnička si chodí na stage ventilovat svoje bizarní myšlenkový pochody. Dělal by to i jinde, ale ze sálu je lidem blbý odcházet. Takže když už mučí on vás, můžete mučit vy jeho.

Jan Geryk možná vypadá jako koloušek vyděšený světly přijíždějícího auta, ale uvnitř se skrývá nespoutaná síla přírody. Dokonce vlastní několik big beatových nahrávek a jednou nalepil poštovní známku lehce mimo ten obdélníček, kam patří.

Libor Macháček – jednou jej málem zatkli v Mexiku za držení drog. Libor si z toho nic moc nedělal. Jednak je to statečný mladý muž a druhak si spočítal, že jediný rozdíl mezi mexickým vězením a návratem na Moravu je jenom cena letenky.

Předprodej vstupenek: 650 Kč
Cena pro studenty: 520 Kč (lze zakoupit pouze na pokladně)

Na co se u nás můžete dále těšit?