Moravskoslezské ceny Jantar za rok 2022 - DK Poklad Ostrava

Moravskoslezské ceny Jantar za rok 2022

17. duben 2023 | 18:00

Hudba | Poklad Ostrava-Poruba

Šestý ročník Cen Jantar vyvrcholí galavečerem v Domě kultury Poklad

Moravskoslezské umělecké Ceny Jantar se budou letos předávat na novém místě. Po pěti letech pořadatelé přistoupili k zásadní změně a galavečer uspořádají v nově zrekonstruovaném Domě kultury Poklad v Ostravě-Porubě. S ohledem na menší kapacitu prostor bude vstupenek k dispozici jen omezený počet. I přes změnu místa bude charakter večera zachován a součástí programu tak budou exkluzivní hudební čísla a netradiční spojení.

„V Gongu jsme se cítili dobře, ale myslíme si, že se tento formát po pěti letech okoukal. Tentokrát bychom rádi přišli s něčím novým a prostory nově zrekonstruovaného Domu kultury Poklad pro nás představují velkou výzvu. Galavečer totiž bude probíhat hned ve dvou sálech,“ řekl zástupce pořadatelů Aleš Honus.

Hlavní program bude rozdělen na dvě části, které budou mít zcela odlišný charakter – první část se odehraje v Divadelním sále, kde budou předána ocenění ve všech divadelních kategoriích a také v kategoriích literatura, výtvarné umění a vážná hudba. Předána bude také cena za celoživotní přínos.

Program pak po krátké přestávce vyvrcholí o dvě patra níže ve Společenském sále. Zde budou předány ceny v kategorii populární hudba. Vystoupí zde třeba Tomáš Kočko v exkluzivním spojení s metalovou kapelou Silent Stream of Godless Elegy, a také kapela Buty, která večer uzavře asi půlhodinovým koncertem. „Návštěvníci se budou moci rozhodnout, zda zůstanou na koncertě, anebo se zúčastní afterparty, která bude soubězně probíhat ve všech prostorách Pokladu,“ dodal Honus.

V prodeji bude omezený počet dvou druhů vstupenek. Vstupenka typu A zajistí držitelům vstup do obou sálů, takže budou moci být osobně přítomni celému udílení.  Vstupenka typu B umožní vstup pouze do Společenského sálu, kde se odehraje druhá část večera, ale kde bude zároveň k dispozici projekce z Divadelního sálu.

Doba trvání 150 min bez pauzy.

Cena – 250–550 Kč

Vstupenka VIP 550 Kč
VIP divadelní a společenský sál 
Účast na kompletním programu v obou sálech + koncert kapely Buty a afterparty.

Vstupenka 250 Kč
Společenský sál Poklad 
První části programu formou videoprojekce se sklenicí vína + účast na druhé části programu + koncert kapely Buty a afterparty

Pořádá ProJantar s.r.o.

Na co se u nás můžete dále těšit?

Storytelling aneb probuďte v sobě vypravěče – Monika Nevolová

17|05 - 18|05

Karel Plíhal

24|10