Pavel Svoboda – Cesty na sever - DK Poklad Ostrava

Pavel Svoboda – Cesty na sever

30. říjen 2023 | 18:00

InspiroHub, Přednáška, Beseda | Poklad Ostrava-Poruba

InspiroHub

„Co je nejlepší na cestování? Nemusí se stát nic zajímavého, přesto máte zážitek na celý život.“

Cestovatelská přednáška z dílny fotografa a dobrodruha Pavla Svobody nás tentokrát přenese na daleký evropský sever, který v sobě skrývá surovost přírody, prostor pro outdoorové výpravy a zcela jistě i dávku návykovosti.

Na Islandu se vydáme na dvoutýdenní trek po jednom z nejodlehlejších míst ostrova, poloostrově Hornstrandir. Místu, kde dávají polární lišky dobrou noc. V zimním Grónsku uvidíme, jak vypadá život v inuitské vesnici a na norských Lofotech strmé skalní stěny a barevné rybářské vesničky. Těšit se můžete na čarokrásný podzim v Laponsku zvaný ruska, který vrcholí již během září, kdy exploze sytých barev rozzáří severskou tundru. Dále na dlouhé treky divočinou finského i švédského Laponska doprovázející stáda sobů, rybaření a romantiku v pohádkových srubech, kdy se po nocích roztančí na severské obloze polární záře. 

Přijďte si užít vyprávění z několika dobrodružných cest po drsném severu, které nadchne každého milovníka divoké přírody. Kdo zažil Pavla na nějaké přednášce, ví, že Pavel je báječný vypravěč, který dokáže posluchače zaujmout a hýří vtipnými příhodami z cest.

Pavel Svoboda vystudoval fyzickou geografii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Své cesty směřuje převážně do odlehlých horských oblastí Asie, Jižní Ameriky a evropského severu. Pravidelně publikuje reportáže z cest v médiích, je stálým spolupracovníkem magazínu Lidé a Země. Dlouhodobě pořádá cestopisné projekce pro školy i veřejnost. Je autorem dvou fotograficko-cestopisných knih.

Délka: 120 min Vstupné: 170 Kč / 20% sleva senior, student

Na co se u nás můžete dále těšit?

Intuitivní tanec ZeMě

15|03

Ve společném poli

06|04

Martin Loew – Island

25|03