Hudební Žně 2024 - DK Poklad Ostrava

Hudební Žně 2024

31. květen | 18:00 - 1. červen 2024 | 23:00

Hudba, Festival, Pro děti, Letní scéna | Poklad Ostrava-Poruba

Aktuální info z festivalu// aktualizováno 31. 5. 2024 18:15

Vážení návštěvníci, začínáme koncertem Tomáše Kluse i za případného deště. Z kapacitních důvodů není možné koncert z letní scény přesunout dovnitř Pokladu. Deštníky na letní scéně Amfi nejsou povoleny, prosíme, vemte si s sebou pláštěnky (budeme je mít i na místě).

Celofestivalová vstupenka: 790 Kč (do 30.5.2024)

Celofestivalová vstupenka: 890 Kč (v den konání akce 31.5. a 1.6.2024)

Rodinná vstupenka (2 dospělí + 3 děti do 14 let): 1 190 Kč ( limitovaná nabídka) – zde

Objevujte hudební zážitky v Pokladu.

Přijďte si užít 2. ročník multižánrového hudebního festivalu v srdci Poruby v kulturním prostředí.

Hudební festival Žně spojuje jazz, folk, world music, romský folklor, vážnou hudbu, funky, hiphop, ska, reggae, rock, pop i elektroniku nadregionálního rozměru.

Je určen pro každého posluchače, který rád naslouchá svým oblíbeným kapelám, ale zároveň má chuť objevovat nové hudební světy. Hudební zážitky za každého počasí s komfortním zázemím.

Těšit se můžete na kapely: Sto zvířat, Monkey Business, Primos Flamencos, Tomáš Klus, Jiří Schmitzer, Květy, Vesna, Lomnické Čháve, Dva, Epoque Quartet & Jan Kučera, Katarzia, Ochepovsky Project, Funky Chicken, Self Made, Kazachstán a Vladivojna La Chia.

Program festivalu Hudební Žně 2024

Tomáš Klus & Cílová skupina

Známý český písničkář a držitel dvou Českých slavíků se svou novou deskou „Cítím“.

  • Samostatná vstupenka na tento koncert je za cenu 590 Kč. Pokud chcete více hudby, doporučujeme celofestivalovou vstupenku.

Sobotní Žně zahájíme průvodem bubenicko-taneční skupiny Camara na Hlavní třídě. Poté vás uvnitř Pokladu čekají kapely: Jiří Schmitzer, Květy, Vesna, Lomnické Čháve, Dva, Epoque Quartet & Jan Kučera, Katarzia, Ochepovsky Project, Funky Chicken, Self Made, Kazachstán a Vladivojna La Chia.

Open Stage a program pro děti

Kromě bohatého hudebního programu na vás čekají workshopy a doprovodný program pro celou rodinu. To vše na několika scénách uvnitř Pokladu i venku v letním amfiteátru.

Program pro děti moderuje youtuber Lukefry. Děti se mohou těšit na Loutkový svět se Strašfuňákem a Funilkou, Kouzelníka Jakuba Koutského, a ANESKU & Zpěvulenku. Dále vystoupí kapely Ballistic, Neminem, bubenicko-tanečná skupina Camara. A mnohem více.

Letní scéna Amfi

3 koncerty v jednom večeru. Užijte si hvězdy pod hvězdami. Energickou českou kapelu Sto zvířat se svými hity i s nejnovějším albem „Noční ptáci“. Španělské taneční rytmy Primos Flamencos, a legendární českou kapelu Monkey Business.

  • Samostatná vstupenka na tento koncert je za cenu 590 Kč. Pokud chcete více hudby, doporučujeme celofestivalovou vstupenku.

Po Dobrém stage

1.6.2024 | 10:30 – 18:00 | Poklad

Přidejte se k živému natáčení podcastu Po Dobrém s moderátorkou Kateřinou Huberovou a s vystupujícími hosty festivalu Hudební Žně.

14:30 – 15:00 Martin Kyšperský (kapela Květy)
15:30 – 16:00 Katarzia

17:00 – 17:30 Vesna
18:30 – 19:00 Vladivojna la Chia

  • Součást doprovodného programu festivalu Hudební Žně. Vstup pouze s celofestivalovou vstupenkou.

Podporujeme Dny fajne rodiny

Účinkující

Tomáš Klus

Tomáš Klus

folk, rock, pop

Tomáš Klus

Tomáš Klus

folk, rock, pop

známý český písničkář, textař, skladatel a herec

S odstupem tří let od vydání alba Spolu a po dvou speciálních minialbech – lockdownovém Pět pohromadě a politickém ČauČesku – přichází plnohodnotný albový návrat Tomáše Kluse Cítím.

Páteční zahájení festivalu s Tomášem Klusem – 31. 5. 2024!

Monkey Business

Monkey Business

pop, funk

Monkey Business

Monkey Business

pop, funk

Legendární česká kapela, která vám rozproudí krev v žilách v rytmu funky. Matěj Ruppert (zpěv), Tereza Černochová (zpěv), Roman Holý (frontman, klávesy, zpěv), Ondřej Brousek (klávesista), Oldřich Krejčoves (kytara), Pavel Mrázek (baskytara), Martin Houdek (bicí).

V roce 2023 vyráží na svou tour „Přijďte a budete spaseni“. Na jejich koncertech se můžete těšit na skvělou atmosféru, energické vystoupení a spoustu hitů jako Sex & Sport? Never!, Kick the Stupid nebo Piece of My Life. Nenechte si ujít energickou smršť na kterou jen tak nezapomenete!

Sto zvířat

Sto zvířat

ska, reggae

Sto zvířat

Sto zvířat

ska, reggae

Nejnovější album Noční ptáci vyšlo v roce 2023.

Energická česká kapela vznikla v roce 1990 v Praze na základě rock’n’rollové kapely Matěj Čech. Její písně jsou často veselé, taneční a společensky angažované.

Vesna

Vesna

pop, folk

Vesna

Vesna

pop, folk

Ženská hudební skupina v Čechách, která propojuje současný pop s výraznými folklórními prvky, a která oslavuje ženskost a slovanství.

V roce 2023 se kapela umístila na 10. místě v soutěži Eurovision s písní „My Sister’s Crown“.

Jiří Schmitzer

Jiří Schmitzer

písničkář

Jiří Schmitzer

Jiří Schmitzer

písničkář

Několik písní také nahrál pro různé samplery: Trubka a Prase jsou na Slonech v porcelánu (1999), Krabička vyšla na albu Havěť všelijaká (2005) a píseň Čas je na sampleru 50 miniatur (2007).

Podílel se i na albu Nanoalbum od Tatabojs, jako docent Tečka v písni Léčitel.

 

Epoque Quartet & Jan Kučera

Epoque Quartet & Jan Kučera

klasická hudba, jazz, rock, pop, funky

Epoque Quartet & Jan Kučera

Epoque Quartet & Jan Kučera

klasická hudba, jazz, rock, pop, funky

Tělo a řemeslo klasické hudby, k němu tu jazz, tu trocha rocku, popu, funky, příchuť cikánské živelnosti…a na závěr přidáme špetku irské hudby – David Pokorný (vl), Vladimír Klánský (vl), Alexey Aslamas (vla)  a Vít Petrášek (vcl)

Multižánrový Epoque Quartet & Jan Kučera slaví 25 let! Během této doby si našel pevné místo na české a evropské hudební scéně, výrazně posunul hranice kvartetního repertoáru a vyprofiloval se ve špičkový soubor. Soubor si zahrál s celou řadou skvělých hudebníků z různých odvětví muzikantské branže.

Mohli jste je například slyšet ve spolupráci s Danem Bártou a Ilustratosphere, Monkey Business, Tatabojs, Clarinet Factory, Lenkou Dusilovou, Robertem Balzarem, Dashou, Ondřejem Brzobohatým či Tomášem Klusem.

 

Katarzia

Katarzia

poprock, folk, elektronika

Katarzia

Katarzia

poprock, folk, elektronika

Výrazná osobnost tuzemské a slovenské scény, zpěvačka, skladatelka a textařka. Díky svým osobitým textům bývá Katarzia často označována za hlas své generace. S otevřeností a empatií v nich mluví o aktuálních pocitech žen skrze obrazy mezilidských vztahů v současném světě. Letos vydala šesté studiové album s názvem „Šťastné dieťa“.

Nové skladby složila Katarzia ve velké míře na klavíru, na aranžmá a produkci spolupracoval spolu s ní producent a zakladatel vydavatelství Animal Music Petr Ostrouchov (jinak také např. spolupráce s Vladimírem Mišíkem, Lenkou Dusilovou nebo Beatou Hlavenkovou). Spolupracovala také na úspěšném projektu HORÁČEK GEN XYZ nebo pro pražský Cirkus La Putika, kde spolu s několika dalšími producenty a muzikanty přepracovává texty a skladby Michala Horáčka. V minulosti získala Katarzia mj. cenu Radio Head Awards a její tvorbu ocenil i prestižní festival Berlinare.

Vladivojna La Chia

Vladivojna La Chia

alternativa, art rock, indie 

Vladivojna La Chia

Vladivojna La Chia

alternativa, art rock, indie 

Výrazná zpěvačka, textařka a hudební skladatelka, která se vedle sólové tvorby věnuje také hudbě filmové a divadelní.

Můžete jí zná především jako excentrickou performerku, která svůj hlas používá na všechny způsoby. V současné době se však Vladivojniny koncerty posunuly směrem k větší jemnosti. Je to dáno hlavně tím, že Vladivojnu uhranul zvuk klavíru a spojila se s pianistkou Karolínou Šustovou, která některé její písně přearanžovala právě pro tento velkolepý nástroj. Nezůstane však jen pouze u piana. Vladivojna se sama tradičně doprovází na akustickou a elektrickou kytaru. Karolína střídá klavír se syntezátory a kytarami. V širší sestavě hrají také basistka Tereza Čepková (Vesna) a bubeník Luboš Pavlík (Tichá dohoda).

Ochepovsky Project

Ochepovsky Project

alternativa, jazz, neo-soul, pop 

Ochepovsky Project

Ochepovsky Project

alternativa, jazz, neo-soul, pop 

Ochepovsky Project je jedním z největších objevů české jazzové a alternativní scény. Hudební skladatel a kytarista Igor Ochepovsky kolem sebe koncentruje vynikající muzikanty širokého žánrového rozptylu, kterým pod rukama vzniká originální a eklektická hudba s mísením jazzu, neo-soulu, hip hopu i popu.

Po osmi letech ukončuje činnost Ochepovsky Project, který v sobě koncentroval vynikající hráče české jazzové a alternativní scény. Žánrově nezařaditelná tvorba mísila prvky jazzu, neo-soulu, hip hopu i popu. Kromě tuzemských pódií zaznamenala formace četné úspěchy v zahraničí s koncerty v Německu, Polsku či Slovensku. Kapela se loučí posledním singlem s videoklipem s názvem Satellite, reflektující vývoji a růst Ochepovsky Project, pro fanoušky chystá také poslední koncerty.

Ochepovsky Project vznikl roku 2016, postupně se ustálila sestava vynikajících českých hudebníků – cellista Šimon Marek, trumpetista Miroslav Hloucal, saxofonista a klarinetista  Petr Kalfus, klávesista Jan Aleš, baskytarista Ondřej Hauser a bubeník Michal „Kolouch“ Daněk.

Igor Ochepovsky je producent, kytarista a hudební skladatel, spolupracující s českými i zahraničními umělci (Lenka Dusilová, Ewa Farna, David Koller, 7krát3, ILÆY, Anna Julie Slováčková nebo Klára Vytisková).

Květy

Květy

rock, pop, folk, blues, jazz

Květy

Květy

rock, pop, folk, blues, jazz

Tato brněnská experimentální kapela čerpá z mnoha hudebních žánrů a její poetické, mnohovýznamové texty a živelné koncerty nacházejí úspěch nejen v Česku, ale i zahraničí. Květy mají za sebou stovky koncertů a vydali přes patnáct alb. Za album Bílé Včely získali cenu Vinyla, a v žánru Alternativní hudba třikrát cenu Anděl.

Mimo autorských písní se kapela také podílela na hudbě pro filmy „Na krátko“, „Veterán“ a „Marťanské lodě“.

Netradiční nástrojové vybavení a skladatelské postupy, naléhavý zpěv, vtipný koncertní projev – Martin Kyšperský (zpěv, kytara), Aleš Pilgr (bicí, elektronika, zpěv), Ondřej Kyas (kytara, klávesy, zpěv) a Jiří Habarta (baskytara, klávesy) tvoří alternativní kapelu Květy.

Lomnické Čháve

Lomnické Čháve

pop, lidová hudba

Lomnické Čháve

Lomnické Čháve

pop, lidová hudba

Romská popová kapela se bez jména poprvé představila na festivalu Pohoda v roce 2014 v rámci natáčení dokumentu „Všetky moje deti“, kde si jí všimlo tisíce lidí. Po natočení celovečerního dokumentu v roce 2017 se kapela stabilizovala ve slovenském hudebním prostoru a nese název „Lomnické Čháve“.

O dva roky později kapela navázala hudební spolupráci s Mariánem Čekovským, který je kmotrem jejich debutového CD „To jsme my live“. V roce 2022 vydala kapela své druhé album s názvem „Láska moja, prečo nevoláš, kde si s Mariánem střihli společnou píseň.

Lomnické Čháve můžete slyšet také ve spolupráci s Lukášem Adamcem, s Jankem Kuricem a s mnoha dalšími výraznými osobnostmi slovenské hudební scény.

Funky Chicken

Funky Chicken

dance funk, disco

Funky Chicken

Funky Chicken

dance funk, disco

Kapela Funky Chicken působí na tuzemské hudební scéně od roku 2014. Potrpí si na moderním dance funk zvuku s prvky disco a občas i lehkým rockovým závanem. Jejich autorská tvorba je postavena na českých textech, které jsou plné humoru a nadsázky – často hledají vtip tam, kde by jej jiní nečekali.

Kapelu tvoří Martin Vlček (zpěv, beatbox), Honza Shanny Fňukal (klávesy, zpěv, rap), Vašek Martinek (kytara, zpěv), Miroslav Zachovalá (baskytara, zpěv), Honza Hooxx Sławiński (bicí) a Marek Fishboun Fischer (trumpeta). Při tvorbě se mimo jiné inspirují kapelami jako Jamiroquai, James Brown, Vulfpeck, nebo tuzemští J.A.R. a Monkey Business.

Během roku 2017 vydala kapela nejprve maxisingl s názvem „Clubase“ a v říjnu téhož roku následovalo debutové album „To by se Vám líbilo“, nesoucí třináct autorských skladeb.

Kazachstán

Kazachstán

artrock

Kazachstán

Kazachstán

artrock

Kapela Kazachstán působí na české a především ostravské klubové scéně již více než patnáct let. Za dobu své existence vydala tři alba: Bojím se bát, V hrudi pták a Tichý pohled. V současné době má rozpracovánu čtvrtou desku.

Kapela má osobitý hudební styl, jenž v sobě mísí prvky progresivního rocku, world music i jazzu. U žánrového eklekticismu ale nezaměnitelnost této kapely nekončí. Důležitou roli hrají také texty ostravského básníka Jaroslava Žily, které kapela zhudebňuje a dávají hudbě společně s exotickými hudebními nástroji lokální nádech.

Členové kapely: Robert Hejduk (elektrická kytara), Alan Grezl (zpěv, akustická kytara, kaval), Dalibor Dymáček (klávesy), Josef Žerdík (baskytara), Pavel Walas (bicí)

Self Made

Self Made

poprock

Self Made

Self Made

poprock

Self Made je mladá pop rocková kapela z Ostravy hrající vlastní tvorbu. Kapela vznikla začátkem roku 2015 a začátkem roku 2019 vydala své debutové EP Analgetika. Její nejznámější singl “Friendzone” má na YouTube bezmála dvě-stě tisíc zhlédnutí.

Jejím zakladatelem a zároveň autorem všech písní je René Matlášek, který se v USA zúčastnil soutěže World Championship Of Performing Arts, kde v kategorii vlastní píseň dva roky po sobě získal medaili a možnost zúčastnit se výuky zpěvu na Broadway.

René Matláška (zpěv, kytara), Tomáše Vašíčka (bicí), Šimona Lamaru (sólová kytara) a Josefa Abrahama Mikulku (baskytara) jste mohli vidět hrát na mnoha velkých festivalech jako je například Štěrkovna Open Music, Art&Science, Festival v ulicích, Mezi ploty, Re:publika, United Island of Prague, nebo Kravařský odpust.

Dva

Dva

alternativa

Dva

Dva

alternativa

Pro kapelu Dva mají hudební kritici vyhrazenou škatulku „nezařaditelné“ – dvojice ve složení Jan Kratochvíl (On) a Bára Kratochvílová (Ona) zhmotňuje svoje originální hudební vize nesčetnými prostředky: svoji představu o tom, jak má znít tango, naplňují beatboxem, křehké folkové skladby zase opentluje klarinet. Čerpají také z estetiky kabaretu nebo cirkusu. Příběhy z vlastních světů pak popisují vlastním vymyšleným jazykem – právě proto se pro jejich hudbu vžilo označení „folklor neexistujících národů“.

Dva roky po založení kapely vydali Dva svoji debutovou desku Fonók (vyšla na Indies Scope v roce 2008), díky které se jim dostalo pozornosti nejenom v České republice (album bylo nominované na výroční hudební cenu Anděl a videoklip k písni Nunovó Tangó vyhrál hlavní cenu na festivalu Anifilm), ale také v zahraničí.

Těžiště tvorby kapely Dva leží v živých koncertech, na kterých dvojici často doprovází originální projekce výtvarnice Markéty Lisé. Koncerty skupiny Dva jsou vyhlášené především hravostí a kreativitou – oba členové na pódiu s naprostou samozřejmostí střídají hudební nástroje, zaznívá kytara, živé smyčky, saxofon, klarinet, dechový midikontroler, megafon i různé hračky.

Primos Flamencos

Primos Flamencos

španělské folklorní rytmy

Primos Flamencos

Primos Flamencos

španělské folklorní rytmy

Vystoupení Primos Flamencos jsou typická subtilitou hudby, explosivní rytmickou expresí tance a v neposlední řadě i krásným hlasem zpěvačky Erminie, jejíž zpěv dokáže publikum nadchnout a zároveň i dojmout.

Toto mezinárodní flamencové uskupení tvoří tanečnice Irene Álvarez, zpěvačka Erminia Fernández Córdoba, kytarista Arturo Ramón and hráč na perkuse Udo Demandt. Irene Álvarez se narodila a vyrůstala ve španělském městě Sevilla, a kromě flamencového stylu mistrně ovládá i španělské folklorní tance, jejichž prvky vkusně využívá i ve svým flamencových vystoupeních. Irene dokáže nadchnout publikum elegancí své osobnosti a majestátností tanečního projevu.
Primos Flamencos reprezentuje vysokou úroveň svého stylu a umění jeho členů zavedlo soubor v posledních 20 letech do většiny evropských zemí.

Primos Flamencos:

Irene Álvarez                                   — tanec
Erminia Fernández Córdoba        — zpěv
Arturo Ramón                                 — kytara
Udo Demandt                                  — perkuse

O festivalu

O Hudebním festivalu

O Hudebním festivalu

O Hudebním festivalu

O Hudebním festivalu

Proč Žně?

Nechceme splynout s davem a zařadit se mezi běžné hudební festivaly. Chceme být výjimeční!

A proto s našimi hudebními dramaturgy v Pokladu tvoříme multižánrový hudební zážitek s inteligentní hudbou. Symbióza jazzu, folku, world music, romského folkloru, vážené hudby, funky, hiphopu, ska, reggae, rocku, popu i elektroniky nadregionálního rozměru. A to vše v kulturním prostředí Pokladu. Festival, který objeví vás a vy jeho!

Pomyslnou patronkou festivalu je úchvatná socha Žní od Konráda Babraje, která vás přivítá ve foyer Pokladu.

Letos se můžete těšit na druhý ročník tohoto nevšedního hudebního festivalu. Jaké Hudební Žně jste mohli zažít v roce 2023? Mrkně na aftermovie.

 

Kde? 

Festival se koná na několik scénách uvnitř i venku. V moderně zrekonstruovaném Pokladu v Ostravě-Porubě a na Letní scéně Amfi.

Prostory jsou vyladěny do čistého a příjemného prostředí s minimalistickými prvky a špičkovou technikou. Čekají vás hudební zážitky v kulturním prostředí za každého počasí s komfortním zázemím. Zde nemusíte řešit nekonečné fronty na jídlo, brouzdání se v bahně, koncert v dešti a bouřce ani nehygienické mobilní toalety.

 

Pro koho?

Hudební Žně jsou pro každého posluchače, který si rád poslechne svou oblíbenou kapelu, ale zároveň má chuť objevovat nové hudební světy. Festival je pro celou rodinu – děti, studenty, seniory i zdravotně znevýhodněné (jsme bezbariéroví).

 

Praktické informace

Praktické informace

Praktické informace

Praktické informace

Poklad 

Prostory Pokladu jsou vyladěny do čistého a příjemného prostředí s minimalistickými prvky a špičkovou technikou. Čekají vás hudební zážitky v kulturním prostředí s komfortním zázemím. Zde nemusíte řešit nekonečné fronty na jídlo, brouzdání se v bahně, koncert v dešti a bouřce ani nehygienické mobilní toalety. Ale budete se cítit skutečně komfortně.

 

Doprava 

  • AUTEM | parkování zdarma v parkovacím domě vedle Pokladu či na veřejných parkovištích v okolí Poruby.
  • BUS | Alšovo náměstí (3 min pěšky)
  • TRAM | Fakultní nemocnice (9 min pěšky)
  • Sdílená kola a elektro koloběžky (stanice před Pokladem)

 

Jídlo a pití  

V rámci festivalu pro vás máme připravenou bohatou nabídku občerstvení.

 

Vstupenky a slevy

Vstupenky a slevy

Vstupenky a slevy

Vstupenky a slevy

Celofestivalová vstupenka 690 Kč (do 30.4.2024)
Celofestivalová vstupenka 790 Kč (do 30.5.2024)
Celofestivalová vstupenka 890 Kč (v den konání akce 31.5. a 1.6.2024)

Samostatné koncerty na Letní scéně Amfi

Koncert Tomáš Klus & Cílová skupina: 549 Kč (pátek 31.5.2024)
Set koncertů Sto zvířat + Primos Flamencos + Monkey Business: 590 Kč (sobota 1.6.2024)

Slevy
Děti do 3 let ZDARMA
Děti a mládež 4-14 let 50 Kč
Studenti od 15 let sleva 20%
Senioři nad 65 let sleva 20%

Spotify playlist

Spotify playlist

Spotify playlist

Spotify playlist

Poslechněte si hudebníky, které objevíte na Hudebních Žních 2024 pěkně pohromadě. Vytvořili jsme hudební playlist na Spotify.