Hudební Žně 2024 - DK Poklad Ostrava

Hudební Žně 2024

31. květen | 18:00 - 1. červen 2024 | 23:59

Hudba, Festival, Pro děti, Letní scéna | Poklad Ostrava-Poruba

Objevte nové hudební zážitky! Festival v srdci Poruby v kulturním prostředí.

Na multižánrovém hudebním festivalu vás čekají jedinečné hudební zážitky, které jen tak někde neuslyšíte. Monkey Business, Tomáš Klus, Sto zvířat, Vesna, Jiří Schmitzer a další. To vše na několika scénách v porubském Pokladu, včetně příjemného letního amfiteátru. Kromě toho i chill zóny, zábava pro děti, gastro a mnohem víc. Výjimečně vyladěný festival uvnitř i venku!

Vstupenky
První vlna vstupenek za 590 Kč spuštěna

Neváhejte, máme pouze 500 festivalových vstupenek! Chceme, ať se u nás cítíte komfortně a vnitřní prostory zatím nafouknout neumíme.

Slevy

Děti do 3 let | zdarma
Děti a mládež 4 – 14 let | 50 Kč
Studenti od 15 let | 20% sleva
Senioři od 65 let | 20% sleva
ZTP, ZTP/P 50% sleva, doprovod 50% sleva

Slevy lze uplatnit pouze při koupi vstupenek na pokladnách Akordu nebo Pokladu.


Proč Žně?

Nechceme splynout s davem a zařadit se mezi běžné hudební festivaly. Chceme být výjimeční!

A proto tvoříme multižánrový hudební zážitek s inteligentní hudbou. Symbióza jazzu, folku, world music, romského folkloru, vážené hudby, funky, hiphopu, ska, reggae, rocku, popu i elektroniky nadregionálního rozměru. A to vše v kulturním prostředí Pokladu. Festival, který objeví vás a vy jeho!

Pomyslnou patronkou festivalu je úchvatná socha Žní od Konráda Babraje, která vás přivítá ve foyer Pokladu.

Pro koho?

Hudební Žně jsou pro každého posluchače, který si rád poslechne svou oblíbenou kapelu, ale zároveň má chuť objevovat nové hudební světy. Festival je pro celou rodinu – děti, studenty, seniory i zdravotně znevýhodněné (jsme bezbariéroví).

Účinkující

Tomáš Klus

Tomáš Klus

Tomáš Klus

Tomáš Klus

folk, rock, pop

známý český písničkář, textař, skladatel a herec

S odstupem tří let od vydání alba Spolu a po dvou speciálních minialbech – lockdownovém Pět pohromadě a politickém ČauČesku – přichází plnohodnotný albový návrat Tomáše Kluse Cítím.

Páteční zahájení festivalu s Tomášem Klusem – 31. 5. 2024!

Monkey Business

Monkey Business

Monkey Business

Monkey Business

pop, funk

V roce 2023 vyráží na svou tour „Přijďte a budete spaseni“. Na jejich koncertech se můžete těšit na skvělou atmosféru, energické vystoupení a spoustu hitů jako Sex & Sport? Never!, Kick the Stupid nebo Piece of My Life. Nenechte si ujít energickou smršť na kterou jen tak nezapomenete!

Sto zvířat

Sto zvířat

Sto zvířat

Sto zvířat

ska a reggae

Nejnovější album Noční ptáci vyšlo v roce 2023.

Energická česká kapela vznikla v roce 1990 v Praze na základě rock’n’rollové kapely Matěj Čech. Její písně jsou často veselé, taneční a společensky angažované.

Vesna

Vesna

Vesna

Vesna

pop s výraznými folkovými prvky

Ženská hudební skupina v Čechách, která propojuje současný pop s výraznými folklórními prvky, a která oslavuje ženskost a slovanství.

V roce 2023 se kapela umístila na 10. místě v soutěži Eurovision s písní „My Sister’s Crown“.

Jiří Schmitzer

Jiří Schmitzer

Jiří Schmitzer

Jiří Schmitzer

herec a písničkář

Několik písní také nahrál pro různé samplery: Trubka a Prase jsou na Slonech v porcelánu (1999), Krabička vyšla na albu Havěť všelijaká (2005) a píseň Čas je na sampleru 50 miniatur (2007).

Podílel se i na albu Nanoalbum od Tatabojs, jako docent Tečka v písni Léčitel.

Epoque Quartet

Epoque Quartet

Epoque Quartet

Epoque Quartet

Tělo a řemeslo klasické hudby, k němu tu jazz, tu trocha rocku, popu, funky, příchuť cikánské živelnosti…a na závěr přidáme špetku irské hudby – David Pokorný (vl), Vladimír Klánský (vl), Alexey Aslamas (vla)  a Vít Petrášek (vcl)

Multižánrový Epoque Quartet slaví 25 let! Během této doby si našel pevné místo na české a evropské hudební scéně, výrazně posunul hranice kvartetního repertoáru a vyprofiloval se ve špičkový soubor. Soubor si zahrál s celou řadou skvělých hudebníků z různých odvětví muzikantské branže.

Mohli jste je například slyšet ve spolupráci s Danem Bártou a Ilustratosphere, Monkey Business, Tatabojs, Clarinet Factory, Lenkou Dusilovou, Robertem Balzarem, Dashou, Ondřejem Brzobohatým či Tomášem Klusem.

 

Katarzia

Katarzia

Katarzia

Katarzia

písničkářka, poprock, folk, elektronika

Výrazná osobnost tuzemské a slovenské scény, zpěvačka, skladatelka a textařka. Díky svým osobitým textům bývá Katarzia často označována za hlas své generace. S otevřeností a empatií v nich mluví o aktuálních pocitech žen skrze obrazy mezilidských vztahů v současném světě. Letos vydala šesté studiové album s názvem „Šťastné dieťa“.

Nové skladby složila Katarzia ve velké míře na klavíru, na aranžmá a produkci spolupracoval spolu s ní producent a zakladatel vydavatelství Animal Music Petr Ostrouchov (jinak také např. spolupráce s Vladimírem Mišíkem, Lenkou Dusilovou nebo Beatou Hlavenkovou). Spolupracovala také na úspěšném projektu HORÁČEK GEN XYZ nebo pro pražský Cirkus La Putika, kde spolu s několika dalšími producenty a muzikanty přepracovává texty a skladby Michala Horáčka. V minulosti získala Katarzia mj. cenu Radio Head Awards a její tvorbu ocenil i prestižní festival Berlinare.