Filip Staněk – Smart body / chytré tělo - DK Poklad Ostrava

Filip Staněk – Smart body / chytré tělo

23. březen 2024 | 10:00

InspiroHub, Workshop | Cvičební sál

InspiroHub, pohybově-taneční workshop

Celodenní pohybově-taneční workshop s Filipem Staňkem, tanečníkem souboru 420PEOPLE, pedagogem a hercem.

Workshop je dalším pokračováním úspěšných a oblíbených víkendů s Filipem. Je určen nejen těm, kteří úžasného Filipa a jeho techniky již poznali a chtějí se učit dalším novým věcem, ale také těm, kteří přijdou na workshop poprvé!

Tentokrát bude opět workshop celodenní. Ale nebojte se, zvládnou to všichni. Kromě radosti a prožitku z pohybu se budete moci dozvědět nové informace či položit vaše otázky. Filip bude prokládat pohybové aktivity zajímavým povídáním.

SMART BODY je jedinečný pohybový přístup, který Filip vytvořil na základě dlouholetých tanečních a pedagogických zkušeností v ČR i zahraničí.

Najděte cestu k sobě samému skrze pohyb, v němž je kladen důraz na prožitek, sebepoznávání, vnímání ostatních a sdílení společného prostoru.

V koncepci SMART BODY není žádný pohyb špatný či směšný. Naopak, chyby jsou povoleny, neboť tvoří součást procesu zdokonalování se. Žádný pohyb prázdný, vždy je reakcí na podnět – na hudbu, na partnerovu akci nebo na vlastní představu. Přístup SMART BODY se shoduje s nejnovějšími výzkumy a tendencemi, které se začínají aktuálně prosazovat také ve fyzioterapii.

Filip_Stanek_-__archiv_420people-1-768×512
Kralovna-vílMichaela-Škvrňáková
filip3
previous arrow
next arrow

Pro koho je workshop určen?

Workshop je určen pro mírně až středně pokročilé, ale jsou vítáni i odvážní začátečníci. Může přijít kdokoliv, kdo cítí potřebu se hýbat, učit se nové věci a nebojí se dělat při tom chyby.

Co vás čeká?

Den bude rozdělen na dva bloky s obědovou pauzou (na oběd lze využít místní restauraci):

10:00–13:00 – 1. blok
13:00–14:30 – obědová pauza
14:30–17:30 – 2. blok

Čemu se budeme věnovat?

– důkladnému naladění a zahřátí psychofyzického celku

– floorworku

– technickým prvkům na podlaze, na zemi i ve vzduchu, prvkům lehké akrobacie

– praktické taneční variaci

– improvizaci

– partnerské a skupinové interakci

– meditaci

– slovní reflexi

Co na sebe?

Pohodlné oblečení – ideálně tepláky a tričko s rukávem, ponožky nebo bez.O lektorovi

Filip Staněk vystudoval tanec a herectví na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Pět let působil jako sólista v Národním divadle moravskoslezském a zároveň jako taneční pedagog. Poté přesídlil do Monaka, kde pracoval jako kondiční trenér. Od roku 2017 je certifikovaným trenérem v 3D Fitness Academy, zároveň působí jako hostující taneční pedagog (kurzy a tréninky pro profesionály, studenty i veřejnost). Od roku 2017 je tanečníkem v souboru 420PEOPLE – pro mezinárodně obsazenou choreografii Nomad si ho vybral například světově proslulý Sidi Larbi Cherkaoui.

O SMART BODY

Smart body je pohybový/taneční jazyk kultivující naši pohybovou inteligenci. Vychází z technik současného tance, ale zároveň si bere účinné nástroje z dalších odvětví jako jsou sport, bojová umění, fyzioterapie, Fighting Monkey a další. Tanec považuje za základní lidskou potřebu (Jak reaguje vaše tělo, když uslyší hudbu?), přičemž netrvá na jeho konkrétní formě či estetice.

Účastník workshopu se zavazuje, že plně zodpovídá za svůj zdravotní (psychický i fyzický) stav. Za případná zranění či jinou újmu nenese pořadatel ani lektor workshopu odpovědnost. Workshop je veden v češtině.

Délka: 360 min
Vstupné: 1 390 Kč

Na co se u nás můžete dále těšit?

Justin Lavash Solo

11|09

Storytelling aneb probuďte v sobě vypravěče – Monika Nevolová

01|11 - 02|11