Divoká Amazonie aneb jak dnes žijí lovci lebek - Veronika Valterová - DK Poklad Ostrava

Divoká Amazonie aneb jak dnes žijí lovci lebek – Veronika Valterová

15. květen 2024 | 18:00

InspiroHub, Přednáška, Beseda |

Cestovatelská beseda o životě v deštném pralese mezi amazonskými indiány z odlehlých oblastí Peru a Ekvádoru, doplněná fotografiemi z cest (2014-2023).

Veronika se pokusí přiblížit svět amazonských indiánů nejen skrze jejich zvyky, spiritualitu a obřady, ale i přes zajímavé a někdy i vypjaté situace, kterým musela jako cestovatelka čelit, aby mohla v těchto podmínkách dlouhodobě pobývat a získat si důvěru domorodých obyvatel. Jak se změnil život amazonských kmenů, především obávaných válečníků z kmene Šuár (Jívaro), od dob našich slavných cestovatelů M. Stingla nebo Zikmunda a Hanzelky? Jakým výzvám musí soudobí indiáni s příchodem moderního světa čelit? V čem nám mohou být inspirací na naší cestě životem?

Součástí večera bude také povídání o tom, jak probíhala první česká expedice po Jaguáří Řece až k Amazonce (srpen 2023).

Veronika Valterová je cestovatelka, průvodkyně a antropoložka. Už od dětství ji zajímali indiáni, které navštěvuje pravidelně už 19 let v Severní i Jižní Americe – v pralese, v horách na prériích či na pampách – v USA, Kanadě, Ekvádoru, Peru, Chile, Argentině či Bolívii. Dostala několik indiánských jmen v různých jazycích. Pořádá dobrodružné expedice a putování v pralese, v horách i na koňském hřbetě a vyrábí trička s indiánskými motivy, která budou na místě k prodeji.

Rozhovor s Veronikou zde.

Délka: 90 minut, bez přestávky. 

Vstupné: 200,- Kč.

Na tuto akci se vztahují slevy.

Na co se u nás můžete dále těšit?

Kecy & politika NAŽIVO

02|10

Storytelling aneb probuďte v sobě vypravěče – Monika Nevolová

01|11 - 02|11

Karel Plíhal

24|10