Dámská jízda No. 6 - To ty nosíš smůlu, lásko - DK Poklad Ostrava

Dámská jízda No. 6 – To ty nosíš smůlu, lásko

19. říjen 2023 | 16:00

| Kino

Dámy, užijte si večer podle svého gusta, kromě skvělého filmu vás čeká pravá dámská jízda. Přivítáme vás welcome drinkem, dáte si něco dobrého na zub a k tomu si poslechnete tematické povídání. A to vše v ceně vstupenky!

Užijte si žhavou filmovou novinku v kině Poklad, tentokrát to bude… Sladká komedie se slanou příchutí, jejíž hlavní hrdinka řeší otázku, zda dát přednost jistotě a kariéře, nebo dobrodružství a lásce – To ty nosíš smůlu, lásko.

V ceně vstupenky: welcome drink, občerstvení, zajímavá přednáška.


To ty nosís smůlu, lásko

Padesátnice Monika má pocit, že v životě dosáhla všechny pro společnost důležité mety. Dítě už má odrostlé a jako workoholičce se jí kariérně velmi daří. S manželem má však společného stále méně a méně a v myšlenkách se vrací do mládí, kdy se nebála vybočit ze zajetých kolejí a uměla ocenit krásu okamžiku. Monika se rozhodne objevit své dobrodružné já a přihlásí se na kurz lezení, který pořádá Igor. Ten je absolutním protikladem Moniky – spontánní až chaotický blázen, celoživotní dobrodruh bez sebereflexe a smyslu pro zodpovědnost, který se zmítá v problémech, za které může jeho lehkovážný životní styl.

Námět podle producentky filmu a zároveň představitelky hlavní role napsal sám osud. „Ten film ke mně přišel sám, na letní dovolené s přáteli. Dívala jsem se na jeden zamilovaný pár a říkala jsem si, že tohle je na natočení,“ říká Michaela Čobejová. Snímek, jak dále tvrdí, „je o hledání sebe sama. O Monice, která i přesto, že je vdaná a má úspěšnou kariéru, touží objevit skutečný smysl svého života. Chce si splnit sny, o kterých ani nevěděla, že má,“ vysvětluje. Igor, který v ní probudí tyto touhy, je horolezec a jeskyňář. „Je to velký dobrodruh. Žije mimo zákony civilizace. Prochází se přírodou a zapomíná žít zodpovědně a starat se i o jiné věci. Až setkání s Monikou ho zčásti vrátí do reality,“ vysvětluje český herec Ivan Franěk a jeho filmová partnerka jej doplňuje: „Je to zkrátka krásný a úsměvný příběh lásky.“

Film kombinuje romantickou komedii s road movie, odehrává se v kouzelném prostředí Tater, slovenských jeskyní a chorvatského ostrova Hvar.


Hrají: Michaela Čobejová, Ivan Franěk, Leona Skleničková, Jakub Štáfek, Ady Hajdu, Marko Igonda

Režie: Samuel Spišák

Nevhodné pro děti do 12 let | dobrodružná romantická komedie | česky a slovensky | 98 minut

Na co se u nás můžete dále těšit?

Tereza Tour 24 – koncert

04|03

Mikuláš s nadílkou

03|12