Dream Factory: Burian, Divadlo F. X. Šaldy Liberec - DK Poklad Ostrava

Dream Factory: Burian, Divadlo F. X. Šaldy Liberec

25. květen 2023 | 19:00

Divadlo, Festival | Divadelní sál

Životopisná groteska o libereckém králi komiků, který hrál za každou cenu. Podle nominací na Cenu divadelní kritiky jde o jednu z nejlepších českých her roku 2021, kterou zdobí zejména herecký výkon Veroniky Korytářové coby Buriana – ta za něj obdržela Cenu Thálie.

Nová hra Tomáše Dianišky líčí pohnutý osud Vlasty Buriana, slavného libereckého rodáka. Sledujeme ho od dětství v Reichenbergu přes začátky v kabaretu, velkorysé divadelní podnikání a slavné působení ve filmu až k těžkým válečným létům a trpkému konci. Burianův příběh zrcadlí osudy celé země. Svět Buriana vytváří pouhých pět herců! Je to napínavý maraton s mnoha rychlými převleky v zákulisí i na jevišti a přesnými hereckými charaktery, vystřiženými během pár vteřin. Hlavního hrdinu se všemi jeho proměnami vytvořila Veronika Korytářová. „Nakoukala si hodiny filmového materiálu“, říká Tomáš Dianiška. „Načetla knížky. Je to radost, když herec vyleze režisérovi po zádech a vzlétne správným směrem. Její výkon je strhující.“

Autor a režie: Tomáš Dianiška
Dramaturgie: Jiří Janků, Lenka Chválová
Výprava: Lenka Odvárková
Hudba: Matěj Štesko
Foto: Roman Dobeš

Hrají: Veronika Korytářová, Karolína Baranová, Eliška Jansová, Jana Stránská, Tomáš Impseil a Ladislav Hampl j.h.

Premiéra 27. května 2021 v Malém divadle
Délka představení: 2 hodiny a 20 minut včetně přestávky

Vstupné: 390 Kč III. zóna, 450 Kč II. zóna, 490 Kč I. zóna

Prodej vstupenek on-line na všechna festivalová představení na www.dfov.cz.

Na konkrétní titul lze zakoupit vstupenku kliknutím na tlačítko VSTUPENKY. Platba je možná platebními kartami VISA a MasterCard.

Vstupenky si přes tlačítko VSTUPENKY můžete také zarezervovat a vyzvednout osobně v pokladně Divadla Petra Bezruče. Rezervace je platná 3 dny. Pokud byste potřebovali s nákupem poradit, můžete nám zavolat na tel: +420 704 506 589, nebo napsat na e-mail vstupenky@dfov.cz a my vám rádi poradíme.

Prodej vstupenek v pokladně Divadla P. Bezruče

Pokud preferujete osobní kontakt, můžete si vstupenky na všechna festivalová představení zakoupit v pokladně Divadla Petra Bezruče od pondělí do pátku od 9.00 do 18.00. Zde je možná platba hotově, či platební kartou.

Prodej vstupenek v pokladně POKLADU

Zde zakoupíte pouze vstupenky na představení, která proběhnou v POKLADU. Vstupenky lze zakoupit i on-line kliknutím na tlačítko Vstupenka u konkrétního titulu.

Prodej vstupenek v pokladnách Národního divadla moravskoslezského

Zde zakoupíte pouze vstupenky na představení Fifty, které se odehraje v Divadle A. Dvořáka.

Množstevní slevy

Při zakoupení 3 nebo 4 vstupenek na různá představení z hlavního programu získáte slevu 30 %.
Při zakoupení 5 a více vstupenek na různá představení z hlavního programu získáte slevu 50 %.

V Pokladu můžete uplatnit množstevní slevu jen na představení Burian, Vykouření, Očistec si zaslouží každý, Hedwig, Šmejdění a Mami, tati, kluci říkali. Pokud byste chtěli uplatnit množstevní slevu v kombinaci s jinými tituly, lze nákup osobně uskutečnit pouze v pokladně divadla P. Bezruče nebo on-line na www.dfov.cz.

Slevu pro studenty, seniory, ZTP, ZTP/P na představení v POKLADU lze uplatnit pouze při osobní nákupu v pokladně POKLADU, a to po předložení průkazu, platí pro představení Šmejdění, Hedwig a Mami, tati, kluci říkali.

Pořádá Dream Factory Ostrava, z. s.

Na co se u nás můžete dále těšit?

Mikuláš s nadílkou

03|12