Africká královna - DK Poklad Ostrava

Africká královna

17. listopad 2022 | 19:00

Divadlo | Divadelní sál

Cecil Scott Forester
Africká královna
Divadlo Palace, Praha

Dobrodružný příběh, který nepostrádá humor ani napětí, se odehrává v Africe na pozadí 1. světové války a je o nesourodém páru, jejichž prvotní vzájemná nevraživost se nakonec promění v lásku. 

Těžko by se hledal nesourodější pár, než jsou oni dva. On, ostřílený lodník, který už prožil na své lodi Africká královna kdeco, a jediné, po čem touží je v klidu a v závětří užívat života. Ona v závětří prožila celý svůj dosavadní život. Spořádaná dcera ze slušné farářské rodiny netouží po ničem jiném než po dobrodružství a odvážných činech, samozřejmě v rámci spořádané středostavovské morálky. Tito dva se souhrou náhod ocitnou spolu na jedné lodi, a to doslova, navíc v obklíčení nepřítele. Nezáviděníhodná situace, překážejí si, lezou si na nervy, mají naprosto rozdílný názor na pití alkoholu, zpěv náboženských písní, na to, jak se postavit německé hrozbě, i na to, co je nebo není vlasteneckou povinností. Přesto spolu nakonec dokáží projet nebezpečnými peřejemi, přežít nepřátelskou palbu, zrádné mělčiny, ztroskotání i útoky komárů a původní vzájemnou nevraživost proměnit ve velikou lásku. Humorný i dramatický příběh o tom, k čemu dokáže chytrá žena přinutit zamilovaného muže, baví čtenáře i diváky už řadu let, a přesto neztrácí nic ze své působivosti.

Pokud vám název představení něco připomíná, paměť vás opravdu neklame, jde o známé dílo spisovatele Cecila Scotta Forestera, které proslavil stejnojmenný oscarový film z roku 1951 s Katharine Hepburnovou a Humphreym Bogartem, který za svou roli získal zlatou sošku.

Hrají: Linda Rybová, Hynek Čermák
Délka představení: 1 hodina 40 minut, bez přestávky
Premiéra: 19.10.2010, obnovená 18.3.2022

Na co se u nás můžete dále těšit?

Storytelling aneb probuďte v sobě vypravěče – Monika Nevolová

01|11 - 02|11

Karel Plíhal

24|10