Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, Divadlo Bolka Polívky, Brno - DK Poklad Ostrava

Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, Divadlo Bolka Polívky, Brno

Divadlo | Poklad Ostrava-Poruba

Vážení diváci, velmi se omlouváme, ale představení již do konce sezony nemůžeme odehrát. Pan Bolek Polívka má v květnu natáčecí plán, který mu neumožní vyjet na zájezdové představení. Věříme však, že představení uvidíte v další sezóně 24-25.

Momentálně jednáme s pražskými divadly o náhradním titulu na květen – červen. O termínu vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení a trpělivost.


Autor: Ladislav Smoček

Legendární líčená a černá crazykomedie o skorovraždě, buchtách a svatbě.
Crazy fraška a hlubinná psychologie v jednom.

Penzionovaný vědec, starý mládenec dr. Zdeněk Burke bydlí v podnájmu u staré Outěchové, jejíž dcera Svatava se má vdávat a Burke se bude muset z pokojíku vystěhovat. Když mu tento záměr ženy sdělí, Burke jim nerozumí a dál se zabývá plánem udělat šťastným kolegu Tichého, jehož chce oženit se Svatavou.
Co všechno je schopen udělat Dr. Burke, aby si zachránil svoji milovanou rezidenci?

Tato kultovní groteska z roku 1965 je nejznámějším a také nejhranějším dílem Ladislava Smočka, režiséra a dramatika úzce spojeného s pražským Činoherním klubem. Psychologická groteska o lidumilovi, který se málem stane několikanásobným vrahem byla přeložena do čtrnácti jazyků, hrála se opakovaně ve většině evropských zemí, ale třeba i v Latinské Americe. Divácká srdce si získala především díky originálnímu humoru, který osciluje na hraně mezi fraškou a hlubokomyslným filozofováním. Hlavní hrdina dr. Zvonek Burke je prototypem muže, který se ocitá na konci svých mužných sil, ale ještě se nehodlá vzdát a „donkichotsky“ bojuje svůj marný zápas se světem, který se proti němu spiknul.

Režie: Břetislav Rychlík

Hrají: Bolek Polívka, Pavel Liška, Radim Fiala, Šárka Vaculíková / Sara Venclovská / Mariana Chmelařová, Petr Halberstadt

Premiéra: 16. 1. 2016

Délka představení: 2 hodiny 15 minut včetně přestávky

Recenze i-Divadlo ZDE