Vyhnání Gerty Schnirch - HaDivadlo, Brno - DK Poklad Ostrava

Vyhnání Gerty Schnirch – HaDivadlo, Brno

3. květen 2023 | 19:00

Divadlo | Poklad Ostrava-Poruba

Kateřina Tučková
HaDivadlo, Brno

4. hra divadelní předplatné Poklad alternativní komorní scéna

Silný divácký zážitek z této inscenace bude umocněný velmi komorním provedením. Diváci sedí na jevišti v bezprostřední blízkosti účinkujících.

„Máme to uzavřené, historie už to zpracovala, tak pročpak se k tomu vracet?“

Příběh o lidském osudu zlomeném dějinami, o vině Čechů a Němců, o tom, zda je možno odpustit a porozumět, je dramatizací úspěšného románu současné české prozaičky Kateřiny Tučkové. Vychází z historických událostí, nedílně spojených s minulostí města Brna. Konkrétně zobrazuje tzv. „brněnský pochod smrti“ a osudy jeho účastnice, Gerty Schnirch, pocházející z německo-české rodiny.

Inscenace je příspěvkem ke společenské diskuzi k doposud nedostatečně reflektovanému tématu odsunu českých Němců. Osud Gerty Schnirch ukazuje události druhé poloviny dvacátého století z perspektivy člověka, který na základě dějinných událostí a politických rozhodnutí ztratil svůj občanský status v zemi, kde se narodil, musel zůstat i zemřel bez toho, aniž by dokázal odpustit.

Cena Divadelních novin 2015 v kategorii Činoherní divadlo. Sara Venclovská nominována za herecký výkon na Cenu Divadelních novin 2015.

Hrají: S. Venclovská j.h. / L. Andělová j.h. /A. Kryštůfková j.h., G. Štefanová j.h., J. Lepšík, Z. Humpolec j.h., M. Ludvíková, J. Svoboda / J. Grundman j.h., C. Drozda / M. Maršálek, T. Malíková / M. Straková, K. Valůšková / K. Jebavá j.h., J. M. Valůšek, S. Peková, M. Ukul Kumhala, K. Kumhalová

Režie: Marián Amsler
Hudba: Ivan Acher

Délka představení: 3 hodiny včetně přestávky
Premiéra: 28. října 2014

Recenze ZDE: i-divadlo, Divadelní noviny, Deník

Vstupné: 490 Kč

BEZ MOŽNOSTI SLEV

Na co se u nás můžete dále těšit?

Storytelling aneb probuďte v sobě vypravěče – Monika Nevolová

01|11 - 02|11

Karel Plíhal

24|10