Svobodné děti – benefiční promítání + beseda - DK Poklad Ostrava

Svobodné děti – benefiční promítání + beseda

26. září 2022 | 17:00

| Kino

Dokumentární film Svobodné děti
Jak vypadá život dětí, které dostanou větší svobodu ve svém životě a vzdělávání? Co se děje ve školách, kde hodiny nejsou povinné? A co když děti nechodí do školy a rodiče je doma do učení nenutí? Je možné rozšířit respektující výchovu i do oblasti vzdělávání? Může vůbec vzdělávání založené na dobrovolnosti fungovat? A jaké jsou s ním u nás zkušenosti?

Na tyto a mnoho další otázek odpovídá unikátní dokumentární film Svobodné děti, který vypráví příběhy českých rodin a škol na cestě za větší svobodou v životě i vzdělávání dětí.

Film Svobodné děti Zdeňky Šíp Staňkové a režiséra Jana Minaříka představuje unikátní průřez tematikou svobodného vzdělávání, který v Česku dosud chyběl. Tento přístup si získává čím dál tím větší počet stoupenců jak u nás, tak i ve světě.

Režie Jan Minařík
Délka 119 minut
Ukázka z filmu ZDE

Beseda k filmu
Po promítání se můžete těšit na besedu, které se zúčastní někteří z účinkujících nebo tvůrců filmu. Besedující budou oznámeni později. Zeptat se budete moci na témata v souvislosti s filmem, svobodným vzděláváním, respektujícím rodičovstvím a osobními zkušenostmi besedujících s těmito tématy.

Vstupenky na promítání a besedu
Vstupenky lze rezervovat na: email@kcmakovice.cz

Pořadatel akce:
Komunitní centrum Makovice

Na co se u nás můžete dále těšit?