Ridina Ahmed | Seznam se: TVŮJ HLAS - DK Poklad Ostrava

Ridina Ahmed | Seznam se: TVŮJ HLAS

14. prosinec 2024 | 09:30

InspiroHub, Workshop | Cvičební sál

Celodenní prožitkově hlasový workshop i pro úplné začátečníky ve zpěvu a práci s hlasem. Ridina Ahmedová je jednou z nejvyhledávanějších hlasových lektorů a muzikantů současnosti.

Hlas používáme denně, ale co o něm vlastně víme? Hlasová dílna vytváří prostor pro sebepoznávání i pro zážitek z hudby, která vzniká i na základě překvapivě jednoduchých zadání.

Pro koho je workshop určen?

Tento celodenní workshop je určen VŠEM, tedy i lidem bez předchozí pěvecké zkušenosti nebo úplným začátečníkům.

Co nás čeká?

Den bude rozdělen na dva bloky s obědovou pauzou (na oběd lze využít místní restauraci):

9.30 – 12.30 – 1. blok

12:30 – 14:00 – obědová pauza

14.00 – 17.30 – 2. blok

Co během celodenní dílny zažiješ:

·        Seznámíš se se svým hlasem.

·        Zjistíš, že hlas není jen zpěv nebo mluvená řeč.

·        Vyzkoušíš si různé hlasové hry a cvičení.

·        Zjistíš, jak unikátním klíčem k sobě samému může hlas být.

Hlas máme vždy nablízku; když zníme společně, spontánně spolu začínáme spolupracovat a vytváříme dílo založené na vzájemných vztazích. Můžeme při tom také zkoumat, jak naše znějící skupina vlastně vypadá a funguje: Jaká role nám vyhovuje více – být sólistou? Anebo spolehlivým a sloužícím článkem funkčního organismu? Potřebujeme bezpečný řád anebo nás naopak motivuje chaos a možnost vybočení ze zaběhlých pravidel?

Pozvolným posouváním se od ticha, dýchání přes poslouchání, hry a cvičení účastníci dojdou často i k překvapivým informacím o sobě, o možnostech hlasu, o tom, jak zajímavou sebezkušenost a kolik inspirace mohou zpěv a práce s hlasem přinést.

Určitě budeme i zpívat, ale spíše než cíl, to bude něco, s čím se na cestě setkáme.

Ridina Ahmedová je už řadu let výraznou postavou české hudební scény. Zpěvačka s českými, súdánskými a židovskými kořeny. Dlouho zpívala jazz, později se stala členkou živého bandu projektu Floex, poté začala vystupovat sama. Za sólový projekt Hlasokraj získala ocenění Next Wave v kategorii Objev roku. V roce 2006 jí vyšlo sólové CD Hlasem. V současnosti sólově a taky v duu Petrem Tichým jako HLAS kontra BAS – (nominované na cenu Anděl 2016).  Jako host si zazpívala společnou improvizaci s Bobby McFerrinem na jeho pražském koncertě. Je autorkou a spoluautorkou hudby k několika tanečním a pohybovým představením; podílela se na hudbě k několika filmům, spolupracuje např. s Post Bellum, festivalem Tanec Praha, divadlem Ponec a řadou dalších subjektů. Skládá a zajímá se o možnosti hlasu v širším kontextu. Vede semináře pro veřejnost i pro hudebníky, vytvořila projekt Zpěvomat, který každý rok rozeznívá ulice Prahy a dalších měst, založila a vede Hlasohled, centrum pro práci s lidským hlasem – www.hlasohled.cz

Délka: 360 minut, s přestávkou. 

Vstupné: 1490 Kč

Na tuto akci se nevztahují slevy.

Na co se u nás můžete dále těšit?

Storytelling aneb probuďte v sobě vypravěče – Monika Nevolová

01|11 - 02|11