Prague Cello Quartet - DK Poklad Ostrava

Prague Cello Quartet

5. listopad 2023 | 19:00

Hudba | Divadelní sál

PRAGUE CELLO QUARTET je soubor čtyř výjimečných muzikantů hrajících v originální úpravě nejznámější muzikálové melodie (Jesus Star Superstar, Bídníci, Moulin Rouge nebo Fantom opery), filmové hity, populární skladby (Queen, Coldplay) i klasickou hudbu.

Jejich videoklipy mají desítky miliónů zhlédnutí. Na turné už vyrazili třeba do Japonska, Číny nebo Jižní Koreji i Kolumbie.

Uskupení mladých profesionálních hudebníků přináší originální úpravy nejen nejznámějších klasických skladeb, ale také filmových melodií a jazzových, rockových nebo popových hitů.

V roce 2020 vydal Prague Cello Quartet své v pořadí čtvrté CD s názvem Broadway.

Chytrou směsicí osobitého humoru dokáží zaujmout a bavit diváky všech věkových kategorii. Na domácí scéně se také věnují edukativním koncertům pro děti, kterým s humorem přibližují zdánlivě nedosažitelný a cizí svět klasické hudby.

Jan Zvěřina

Produkovat videa, která mají statisícová i mnohamilionová zhlédnutí na YouTube, neumí jen tak někdo. Prague Cello Quartet se to celkem daří. Velkou částí se na jejich vzniku podílí právě Jan Zvěřina, který vytváří i klipy své.

Jan Zvěřina, který nám umí videoklipy nejen vymyslet a zprodukovat, se ve svých klipech věnuje všemu od aranžmá hudby, přes její nahrávání, mixování a mastering až do pozice kameramana, střihače, sounddesignéra i režiséra. Kromě všeho zmíněného je Jan Zvěřina laureátem několika mezinárodních soutěží a od minulého roku působí v orchestru Státní Opery Praha. Hru na violoncello studoval na Hamu v Praze a na UDK v Berlíně.

Štěpán Švestka

Který dodává svojí komediálností veškerým našim koncertům ten pravý humorný aspekt.

Štěpán svoji vášeň pro violoncello rozvíjel na studiích v Sibelius Academi v Helsinkách a také na JAMU v Brně, kde tento nástroj od roku 2018 vyučuje jako profesor.

Vyhrál několik mezinárodních soutěží a je držitelem světového rekordu skladby Let čmeláka, takže umí být nejen precizní, ale také značně rychlý.

Štěpán vystupuje od roku 2017.

Michal Haring

Je zkušeným komorním hráčem, vítěz několika mezinárodních soutěží a jeho způsob hry skvěle doplňuje celou naši koncertní show.

Původem pochází ze Slovenska, ale studoval různě po Evropě, například na Musik und Theatre v Mnichově, The Royal Danish Academi of Music v Kodani a svá studia ukončil doktorátem na VŠMU v Bratislavě. Nyní patří také k členům Symfonického orchestru Slovenského rozhlasu a nově se stal pedagogem na Plzeňské konzervatoři.

Tomáš Otevřel

V našem souboru ho rozhodně nepřehlédnete. Je to hlavně proto, že narozdíl od nás drží kontrabas, se kterým prohlubuje a rozšiřuje zvuk a rozsah celého našeho souboru. S Tomášem v zádech naše kvarteto získalo ještě víc muzikálnosti a humoru, což někdy umocňuje výměnou kontrabasu za basovou kytaru.

Tomáš absolvoval HAMU v Praze a můžete ho slyšet také v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu jako 2. zástupce koncertní skupiny.

Pořadatel akce: Parker 77 s.r.o

Doba trvání: 100 min bez pauzy
Cena vstupenky: 590–690 Kč, bez možnosti slevy

Na co se u nás můžete dále těšit?

Karel Plíhal

24|10