Pavla Fendrichová – Hlasový workshop II. - DK Poklad Ostrava

Pavla Fendrichová – Hlasový workshop II.

24. září 2022 | 10:00

Workshop | Společenský sál

Vážení návštěvníci, workshop se v plánovaném termínu neuskuteční. Náhradní termín je 24. 9. 2022. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Pokud si vstupenky ponecháte, případně vyměníte za jiné představení z naší nabídky, budeme vám vděční za vaši podporu. V případě vrácení vstupenek najdete informace ZDE.

„Hlas nás zrcadlí a může být naším zdrojem.“

Hlas je základním prostředkem lidské komunikace, exprese a kreativity a současně jedinečnou, neopakovatelnou součástí každé lidské osobnosti, kterou zrcadlí. Pro mnoho z nás je pracovním nástrojem, bez kterého bychom nemohli vykonávat svoji profesi. Hlas je také kanálem, který nám přináší zprávy nejen o našem těle, ale i o duši.

Věnujete svému hlasu pozornost a péči odpovídající jeho nezastupitelné roli v našem životě?

Opusťte na chvíli svět, kde je třeba podávat výkony a zažijte dobrodružství v krajinách hlasu za vedení jedné z nejrenomovanějších hlasových lektorek ČR Pavly Fendrichové.

Během workshopu se dozvíte se, jak o hlas pečovat, jak s ním pracovat, aby rostl a rozvíjel se, jak ho uzdravovat, jak rozumět signálům, kterými k nám promlouvá.  Budete mít také prostor pro vaše otázky a krátké individuální konzultace.

Workshop je otevřený všem, není třeba jakákoliv předešlá pěvecká zkušenost. Můžete být zpěvák, herec, učitel, pro kterého je hlas každodenním nástrojem, ale i hlasový neprofesionál, který se touží zastavit, prozkoumávat, objevovat a nahlédnut i za horizont.

– Z workshopu si každý odnese radost a poznání, že zpívat může a dokáže každý.
– Dozvíte se, jak s hlasem pracovat bezpečně.
– Vyzkoušíte si, jak svůj hlas léčit a jak s ním léčit sebe i druhé.
– Prožijete hlasovou improvizaci.
– Zažijete změnu ve vnímání svého vlastního hlasu a spoustu netušených objevů.

Pavla Fendrichová

Pavla je nejvyhledávanější hlasovou pedagožkou a koučkou současnosti pro své celostní vnímání a individuální přístup k hlasu s akcentem na jeho autenticitu. Od počátku své pedagogické praxe se úspěšně věnuje terapii hlasových poruch a pracuje s hlasem jako terapeutickým a seberozvojovým nástrojem.

Mezi její studenty patří řada předních českých i slovenských zpěváků a herců jako např. Vojtěch Dyk, Bára Poláková (cena Anděl 2018 Interpretka roku) či Beata Hlavenková (cena Anděl 2019 Interpretka roku), Martha Issová, Kateřina Šildová, Petr Vaněk a další.

Díky Pavlinu osobitému přístupu je vyhledávanou lektorkou řady mezinárodních projektů a workshopů. Působila jako hlasová koučka projektu Mass Leonarda Bernsteina pro představitele hlavní role celebrantaVojtěcha Dyka a všechny vedlejší pěvecké role Street choru. V říjnu 2018 s touto rolí exceloval Vojtěch Dyk ve Vídeňském Konzerthausu v konkurenci zahraničních interpretů za doprovodu orchestru ORF Vienna Radio Symphony Orchestra. Jako hlasová poradkyně spolupracuje například s Českou televizí, Národním divadlem či Dejvickým divadlem.

Vyučovala hlavní obor zpěv na pěveckém a muzikálovém oddělení Konzervatoře a VOŠ J. Ježka, působila také na PedF UK a Týnské škole, kde vyučovala studenty oboru Sbormistrovství chrámové hudby. V současnosti působí na pražské DAMU.

V její pedagogické činnosti je pro ni silným inspiračním zdrojem také její úspěšná sbormistrovská práce a vlastní pěvecká cesta aktivní zpěvačky, mimo jiné v oblasti staré hudby – písně s loutnou, je členkou legendárního souboru Linha singers.

Na co se u nás můžete dále těšit?

Karel Plíhal

24|10