Pán Strom - Radošinské naivné divadlo, Bratislava - DK Poklad Ostrava

Pán Strom – Radošinské naivné divadlo, Bratislava

4. duben 2023 | 19:00

Divadlo | Divadelní sál

Autor hry: Stanislav Štepka

2. hra divadelní předplatné POKLAD klasika

Prostřednictvím životního příběhu stromu a lesa nepřímo sledujeme i stoleté pestré události lidí a společnosti a přicházíme či nepřímo dospějeme k poznání, že lidé a příroda tvoří nedílné společenství, ve kterém se musíme navzájem respektovat.

Příběh o živé dřevině“ – takový podtitul dal Stanislav Štepka nevšednímu jevištnímu dramatickému vyprávění o člověku a přírodě v poetické komedii Pán Strom. Totiž na scéně divákům barvitě vypráví svůj životní a mimořádně poutavý příběh – jinak na první pohled mlčenlivý stoletý strom – buk. Poutavě promluví o všem všedním i nevšedním, veselém i smutném, poetickém i tragickém, ale hlavně lidském, co se za těch předchozích sto let dělo na něm, pod ním a s ním.

Rozpovídá se nejen strom a lidé kolem (vesnická rodina, hasiči, myslivci, sebevrah, židovská dívka, ale i vlaštovky, lýkožrouti, jeleni, datel, sova, liška, jezevec, slavíci, vlk, zajíc atd.), ale slovem vše nadmíru živé. A snad každý, kdo chce podat svou zprávu o pestrém, mnohotvárném, ale i inteligentním a nevyzpytatelném životě v lese.

Zároveň s přitažlivým životním příběhem stromu a lesa nepřímo sledujeme i stoleté pestré události lidí a společnosti a přicházíme či nepřímo dospějeme k poznání, že stromy, příroda, flóra a fauna tvoří humanitní jednotu a žijí s lidmi v nedílném společenství, ve kterém musíme žít a navzájem se respektovat.

Nevšední, poetická hra Stanislava Štepky nabízí spoustu nečekaných a překvapujících humorných situací a nepřímo i směřuje k morálnímu apelu.

Tento soubor je mezi diváky již řadu let velmi oblíbený nejen pro svou typickou poetiku, ale i pro výjimečnou muzikálnost a spousty krásný písní, které vždy obohacují všechny inscenace nevyjímaje inscenace Pán Stromu.

Hrají: Stanislav Štepka, Maruška Nedomová, Viktória Valúchová / Petra Gavláková, Bronislava Kováčiková / Martina Slobodová, Mojmír Caban / Jozef Adamčík, Samuel Spišák / Peter Ondrejička, Vladimír Svítek, Ladislav Hubáček

Režie: Ondrej Spišák
Autor hry, textů písní: Stanislav Štepka
Hudba: Juraj Haško

Délka představení: 2 hodiny 40 minut včetně přestávky

Premiéra: 3. a 4. června 2021

Vstupné: 390–490 Kč

Možnost slevy

Sleva 20 % pro děti do 15 let, studenty (ISIC nebo jiný studentský průkaz), seniory nad 65 let, TP

Slevy 50 % pro ZTP, ZTP/P (i doprovod 50 %)

Slevy lze uplatnit pouze při koupi vstupenek v pokladně Akordu nebo Pokladu a vztahují se na 2. a 3. cenové pásmo.

Na co se u nás můžete dále těšit?

Přepište dějiny NAŽIVO

14|11