MOVE Ostrava: Anton Lachky Company - The Others - DK Poklad Ostrava

MOVE Ostrava: Anton Lachky Company – The Others

22. říjen 2023 | 17:30

Divadlo |

Česká premiéra rodinného pohybového představení pro opravdu celou rodinu. Děti starší 6 let se ponoří do hravého světa fantazie, zatímco v dospělých zarezonuje environmentální téma ekologie.  

Slovenský oceňovaný choreograf Anton Lachky prostřednictvím této hravé taneční inscenace diváky vyzývá k lásce k naší planetě, ohleduplnosti k prostředí, ve kterém žijeme a k přijetí svého podílu zodpovědnosti za jeho uzdravení. Připomíná nám, že stejně jako naše tělo i Země má své limity a potřebuje žít v rovnováze. 

Přijďte si společně „vyslechnout“ záhadný příběh o úniku ze šedivého a beznadějného světa plného plastu a obrazovek pomocí tance a vášně.  

„The Others“ je příběh čtyř lidí, kteří žijí v podivně izolovaném světě – v pekle z plastu, zcela zbavené jiných živých tvorů a obklopené neprostupnými průhlednými obrazovkami. Podaří se obyvatelům tohoto temného a beznadějného světa osvobodit? A budou to chtít? Aby ovládli svůj osud, a aby zahnali nudu, tančí. Tancují den co den s precizností, zápalem a vášní. Možná naši čtyři přátelé nakonec provedou ten nejdůležitější a nejodvážnější čin – možná si dovolí obdivovat život. Tak přestaňme mluvit o ekologické krizi a najděme společně odvahu naplnit budoucnost našimi nejodvážnějšími touhami, otestovat naše nápady a vrátit život a touhu zpět do centra pozornosti.


Tvůrčí tým
Choreografie: Anton Lachky
Účinkují: Evelyne De Weert, Dunya Narli, Nino Patuano, Pjotr Nuyts
Text: Eléonore Valère-Lachky
Překlad do slovenštiny: Elena Flašková
Hlas: Lucia Hurajová
Produkce: Anton Lachky Company
Koprodukce: Mars/Mons arts de la scène, Charleroi Danse/Centre Chorégraphique de la fédération Wallonie-Bruxelles, Centre culturel de Verviers, Pierre De Lune Centre Scénique Jeunes Publics de Bruxelles, Le Centre Culturel du Brabant Wallon
S podporou: La Fédération Wallonie Bruxelles et de la Loterie National/Fwb
Studio poskytli: Le Marni, Le Centre Culturel Jacques Franck, La Roseraie, Le Ccbw, La Balsamine, Charleroi Danse
Ocenění: Nejlepší taneční inscenace Prix Maeterlinck de la Critique 2022, Cena ministra vzdělávání Prix de la ministre de l’Enseignement fondamental, Cena Coup De Foudre De La Presse

Na co se u nás můžete dále těšit?