MOVE Fest: The Choice - DK Poklad Ostrava

MOVE Fest: The Choice

4. říjen 2023 | 19:00

Divadlo, Hudba, Festival | Divadelní sál

Asier Edeso

Péče je návrat ke kořenům a jejich poznávání.

Nedílnou součástí péče je také poznávání svých kořenů a návrat k nim. Proto během MOVE Festu do Ostravy (nejen letos) s velkou radostí přivážíme ty, kteří se odtud vydali na svou profesní i životní dráhu.

Letos to bude konkrétně bývalá sólistka baletu Národního divadla moravskoslezského Markéta Pospíšilová a multitalentovaný umělec Igor Orozovič v premiéře nového projektu choreografa Asiera Edeso THE CHOICE. Pojďme být společně u prvního kroku tohoto uměleckého uskupení na pole nezávislé tvorby.

Inscenace THE CHOICE vykresluje tři charaktery, které neúnavně „něco“ hledají a chtějí stále víc a víc. Jsou obklopeny nekonečnými možnostmi, ale jejich motivace a směr nemusí být vždy svobodnou volbou. To je vede k ustavičnému soupeření a konfrontaci s ostatními. Dosažení vytouženého cíle však mnohdy není zárukou nalezení klíče k životnímu štěstí a pocitu satisfakce.  

THE CHOICE je čtyřicetiminutové taneční představení o touze a přání rozhodovat se správně a o nedosažitelném pocitu mít konečně dost.

Choreografie a režie: Asier Edeso
Obsazení: Markéta Pospíšilová, Natálie Paulasová, Alexandr Volný, Igor Orozovič
Hudba: Ben Stone
Scénografie: Pavel Knolle
Světelný design: Karlos Šimek
Kostýmy: Hana Valtová
Námět: Asier a Mikel Edeso & kolektiv

Pořadatel akce: MOVE Fest

Na co se u nás můžete dále těšit?

Storytelling aneb probuďte v sobě vypravěče – Monika Nevolová

01|11 - 02|11

Crazy fest 2024

19|09 - 20|09