Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka: Malé rendez vous s velkým skladatelem - DK Poklad Ostrava

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka: Malé rendez vous s velkým skladatelem

6. červen 2024 | 19:00

Hudba, Festival | Poklad Ostrava-Poruba

Symfonický koncert mezi jazzem a klasikou

Mezi jazzem a klasikou, mezi Amerikou, Karibikem a Evropou.

Program

 • George Gershwin
  – Kubánská předehra
  – Rapsodie v modrém pro klavír a orchestr
  – Druhá rapsodie pro klavír a orchestr
  – Američan v Paříži

Účinkující

 • Karel Košárek – klavír
 • Przemyslaw Neumann – dirigent
 • Filharmonie Opole

Vstupné   

 • 700 Kč / 600 Kč
 • 50 Kč /děti do 15 let/

Doporučený oděv – Formal dress, náročnost lehká

Pořadatelem akce je Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka. Akord & Poklad je pouze poskytovatelem prostor.

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka je považován za jeden z nejvýznamnějších festivalů klasické hudby v České republice, což je dáno nejen jeho rozsahem, ale především jeho vysokou kvalitou. Festival patří mezi významné reprezentativní umělecké a společenské události města Ostravy, Moravskoslezského kraje a rovněž k nezpochybnitelným dominantám kulturního života celého regionu. Má širokou posluchačskou a mediální odezvu i výrazný zahraniční přesah. V rámci festivalových koncertů účinkuje pravidelně česká, evropská a světová interpretační špička.

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka je jediným pořadatelem působícím na území Moravskoslezského kraje, jenž ve svém programu pravidelně představuje prestižní zahraniční symfonické a komorní orchestry. Velmi významná role festivalu je také v organizaci hudebního života v Hukvaldech, místě narození Leoše Janáčka.

Ve svém programu se festival snaží kontinuálně uvádět stěžejní díla české a světové hudby od 17. století po současnost, skladby Leoše Janáčka a jeho současníků, a to i v celosvětovém kontextu. Pravidelně uvádí tvorbu regionálních skladatelů minulosti i současnosti.

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka je členem Evropské asociace festivalů (EFA) a držitelem prestižní evropské festivalové značky EFFE. MHF Leoše Janáčka je držitelem ocenění ÚSPĚŠNÁ AKCE V KRAJI udělovaného Sdružením pro rozvoj Moravskoslezského kraje z. s.

Na co se u nás můžete dále těšit?

Karel Plíhal

24|10