Linda - DK Poklad Ostrava

Linda

26. únor 2023 | 18:00

Divadlo | Divadelní sál

Svižná konverzační hra plná napětí, ale i humoru odrážející náš každodenní život a problematické vztahy.

Linda je úspěšná žena v nejlepších letech, manažerka v kosmetické firmě.
Jednoho dne ji ale začne šlapat na paty mladší kolegyně a Lindě se postupně začne hroutit celý svět. Podporu hledá u svého manžela, ale jak brzy pochopí, ani tam nenajde zastání.
Život, který vedla ještě před pár dny, se rázem mění v pouhou iluzi, vše se s nečekanou rychlostí vymyká kontrole jak v práci, tak v rodině. 

Hra představuje svou titulní hrdinku v komplexním světle, silnou i chybující, rozhodně ale jako někoho, kdo si zaslouží naši pozornost.
Není ale jediná, kdo musí bojovat o své místo v životě: podobně jsou na tom i její dcery. Každá z postav si tak musí sama za sebe najít způsob, jak se v životě prosadit.

Linda od dramatičky Penelope Skinner se úspěšně hrála v Londýně, i v New Yorku.
V České republice měla premiéru v květnu 2019, v Divadle na Vinohradech. Nyní chce Kateřina Brožová hlavní hrdinku představit v dalších městech.
„S hlavní postavou mám podobný věk a určitou životní zkušenost. Možná i energii a schopnost nepřipouštět si, že něco nezvládnu.
V určitých situacích, které prožívá, dokážu čerpat z etap svého života,“ říká Kateřina Brožová.

Obsazení: Kateřina Brožová, Aleš Procházka, Šárka Vaculíková, Sabina Rojková, Otakar Brousek, Markéta Děrgelová / Vendula Fialová, Jiří Roskot, Barbora Poláchová / Iva Vejražková

Režie: Juraj Deák
Délka představení: 150 minut

Pořadatel: Agentura DIVINUS Kateřiny Brožové, s.r.o.

Na co se u nás můžete dále těšit?

Storytelling aneb probuďte v sobě vypravěče – Monika Nevolová

01|11 - 02|11