Krajinami hlasu - Pavla Fendrichová - DK Poklad Ostrava

Krajinami hlasu – Pavla Fendrichová

4. květen 2024 | 10:00

InspiroHub, Workshop | Cvičební sál

Celodenní workshop i pro úplné začátečníky ve zpěvu a práci s hlasem s Pavlou Fendrichouvou. Lektorka je jednou z nejvyhledávanějších hlasových pedagogů a koučů současnosti. 

Řekl vám někdo, že zrovna vy zpívat nemáte nebo neumíte? Máte pocit, že zpěv vám nejde? Myslíte si, že máte ošklivý hlas? Stává se vám, že hlas občas ztrácíte? Bolí vás někdy mluvení nebo zpěv? Chtěli byste zpívat svým dětem, ale bojíte se a nejde to? Možná už nějaký čas toužíte začít se učit zpívat, možná už zpíváte, ale cítíte, že to není ono, že byste potřebovali zapracovat na technice? Pokud jste na některou z otázek odpověděli ANO, přijďte udělat něco dobrého pro svůj hlas a tím i sami pro sebe.

Pro koho je workshop určen?

Tento celodenní workshop je určen VŠEM, tedy i lidem bez předchozí pěvecké zkušenosti nebo úplným začátečníkům.

Co nás čeká?

Den bude rozdělen na dva bloky s obědovou pauzou (na oběd lze využít místní restauraci):

10.00 – 13.00 – 1. blok

13:00 – 14:30 – obědová pauza

14.30 – 17.30 – 2. blok

Co si odnesete?

  • Naučíme se, jak o svůj hlas pečovat.
  • Budeme pracovat na oporách pro náš hlas.
  • Začneme se učit základy pěvecké techniky, abychom mohli hlas ovládat.
  • Prozkoumáme práci s dechem.
  • Dozvíme se, co našemu hlasu pomáhá, co mu naopak škodí.
  • Seznámíme se se cviky, které jsou dobré pro náš krk a bránici, a které jsou v ČR málo známé.
  • Odneseme si zkušenost, že zpívat může každý a že se každý může dotknout úžasných účinků zpěvu.
  • Získáme konkrétní rady a návod pro sebe a svoji další samostatnou práci.

Co na sebe?

Pohodlné oblečení.

Workshop je veden v češtině.

Délka: 360 min

Vstupné: 1 290 Kč

Na tuto akci se nevztahují slevy.

O lektorce

Pavla Fendrichová je jedna z nejvyhledávanějších hlasových pedagožek a kouček současnosti pro své celostní vnímání a individuální přístup k hlasu s akcentem na jeho autenticitu. Od počátku své pedagogické praxe se úspěšně věnuje terapii hlasových poruch a pracuje s hlasem jako terapeutickým a seberozvojovým nástrojem. Ona sama svoji roli vnímá jako roli průvodkyně krajinami hlasu.

V současnosti působí jako odborná asistentka na Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze a má také svoji soukromou praxi. Vyučovala hlavní obor zpěv na Pěveckém a Muzikálovém oddělení Konzervatoře a VOŠ J. Ježka, působila také na PedF UK a Týnské škole, kde vyučovala studenty bakalářského oboru Sbormistrovství chrámové hudby.

Pro svůj ojedinělý citlivý a laskavý přístup je vyhledávanou lektorkou vokálních workshopů (Německo- Jazz Akademie Dortmund, Švédsko, Švýcarsko ,SR, ČR AVU) a hlasovou poradkyní (spolupráce s Českou televizí a pražskými divadly- Dejvické divadlo, Divadlo Minor, Národní divadlo,…) vokálních a vokálně-instrumentálních těles (Skupina Hm…, Zkoleduj se, atd.).

Mezi její studenty patří řada předních českých i slovenských zpěváků (např. Vojtěch Dyk, Beata Hlavenková – cena Anděl 2019 Interpretka roku, držitelka ceny Anděl 2018 Interpretka roku – Bára Poláková) a herců (např. Martha Issová, Kateřina Bohatová, Petr Vaněk a další). Byla hlasovou koučkou projektu MASS Leonarda Bernsteina pro představitele hlavní role celebranta Vojtěcha Dyka a všechny vedlejší pěvecké role Street choru. V říjnu 2018 s touto rolí exceloval Vojtěch Dyk ve Vídeňském Konzerthausu v konkurenci zahraničních interpretů za doprovodu orchestru ORF Vienna Radio Symphony Orchestra .

V její pedagogické činnosti je pro ni silným inspiračním zdrojem také její úspěšná sbormistrovská práce a vlastní pěvecká cesta aktivní zpěvačky.

Jiné: O krajinách hlasu s Pavlou Fendrichovou

Na co se u nás můžete dále těšit?