Klavírní úterý v Pokladu - DK Poklad Ostrava

Klavírní úterý v Pokladu

30. leden 2024 | 11:00

Hudba, Pro seniory | Divadelní sál

Dopoledne se studenty Ivo Kahánka

Osmnáctá edice hudebního cyklu. V dílech Ference Liszta, Fryderyka Chopina, Clauda Debussyho a dalších světových velikánů se představí studenti pražské HAMU (Hudební Akademie Múzických Umění), laureáti klavírních soutěží ze třídy mezinárodně uznávaného interpreta a pedagoga Ivo Kahánka.

Klavírní úterý je koncertní série, ve které se každé poslední úterý v měsíci představují studenti i profesionální klavíristé z Ostravy i z jiných měst Moravskoslezského kraje.

Na historickém křídle v Divadelním sále, které v roce 1902 vyrobila legendární americká firma STEINWAY & SONS, zahrají umělci recitál o délce 45 minut bez přestávky a představují tak široké veřejnosti klavírní repertoár napříč žánry i staletími. Od roku 2022, kdy náš klavír oslavil 120 let od svého vzniku, se tak na černých i bílých klávesách tento vzácný hudební nástroj pravidelně rozeznívá v dílech od doby barokní až po současnost: od Johanna Sebastiana Bacha přes Ludwiga van Beethovena či Bedřicha Smetanu či Antonína Dvořáka až po zástupce české moderny Petra Ebena nebo legendárního argentinského skladatele ve stylu tanga Ástora Piazolly.


Délka koncertu: 60 minut bez přestávky

Vstupné: 100,- Kč

Možnost slevy: K tomu představení se nevztahují žádné slevy

Na co se u nás můžete dále těšit?

Mikuláš s nadílkou

03|12

Tereza Tour 24 – koncert

04|03