Klavírní úterý v Pokladu XV - DK Poklad Ostrava

Klavírní úterý v Pokladu XV

31. říjen 2023 | 11:00

Hudba | Divadelní sál

Klavírní úterý je koncertní série, ve které se každé poslední úterý v měsíci představují studenti i profesionální klavíristé z Ostravy i z jiných měst Moravskoslezského kraje.

Na historickém křídle v Divadelním sále, které v roce 1902 vyrobila legendární americká firma STEINWAY & SONS, zahrají umělci recitál o délce 45 minut bez přestávky a představují tak široké veřejnosti klavírní repertoár napříč žánry i staletími. Od roku 2022, kdy náš klavír oslavil 120 let od svého vzniku, se tak na černých i bílých klávesách tento vzácný hudební nástroj pravidelně rozeznívá v dílech od doby barokní až po současnost: od Johanna Sebastiana Bacha přes Ludwiga van Beethovena či Bedřicha Smetanu či Antonína Dvořáka až po zástupce české moderny Petra Ebena nebo legendárního argentinského skladatele ve stylu tanga Ástora Piazolly.


Ve stínu světového génia Beethovena
Říjnová edice hudebního cyklu v Divadelním sále

Díla světoznámého skladatele Ludwiga van Beethovena i hudbu jeho českých současníků Václava Jana Tomáška a Jana Václava Huga Voříška představí ve svém recitálu Alice Rajnohová – koncertní klavíristka a pedagožka Církevní konzervatoře v Olomouci i Janáčkovy Akademie Múzických Umění v Brně.

Délka koncertu: 60 minut bez přestávky
Vstupné: 100 Kč

Na co se u nás můžete dále těšit?

Jméno | Divadlo Verze

16|09