Klavírní úterý v Pokladu VII. - DK Poklad Ostrava

Klavírní úterý v Pokladu VII.

20. prosinec 2022 | 11:00

Hudba | Divadelní sál

Klavírní úterý je koncertní série, ve které se každé poslední úterý v měsíci představují studenti i profesionální klavíristé z Ostravy i z jiných měst Moravskoslezského kraje.

Na historickém křídle v Divadelním sále, které v roce 1902 vyrobila legendární americká firma STEINWAY & SONS, zahrají umělci recitál o délce 45 minut bez přestávky a představují tak široké veřejnosti klavírní repertoár napříč žánry i staletími. Od letošního roku 2022, kdy náš klavír oslavil 120 let od svého vzniku, se tak na černých i bílých klávesách tento vzácný hudební nástroj pravidelně rozeznívá v dílech od doby barokní až po současnost: od Johanna Sebastiana Bacha přes Ludwiga van Beethovena či Bedřicha Smetanu či Antonína Dvořáka až po zástupce české moderny Petra Ebena nebo legendárního argentinského skladatele ve stylu tanga Ástora Piazolly.

V posledním Klavírním úterý v Pokladu roku 2022 se představí student opavské církevní konzervatoře David Tichý. Mladý talentovaný solitér rozezní vzácný STEINWAY z roku 1902 nejen klasickými skladbami, ale i improvizacemi na adventní a vánoční melodie.

Serhii Shekhovtsov, Stepan Ralyk
V dílech Johanna Sebastiana Bacha, Fryderyka Chopina a Dyzerije Jevgeněviče Zadora

Vstupné dobrovolné (doporučený příspěvek je 100 Kč na osobu)

Na co se u nás můžete dále těšit?

Storytelling aneb probuďte v sobě vypravěče – Monika Nevolová

01|11 - 02|11