Klavírní úterý v Pokladu XVI - DK Poklad Ostrava

Klavírní úterý v Pokladu XVI

28. listopad 2023 | 13:00

Hudba | Divadelní sál

!POZOR! U tohoto koncertu je změna začátku akce. Koncert 28. 11. začne v 13:00.

Klavírní úterý je koncertní série, ve které se každé poslední úterý v měsíci představují studenti i profesionální klavíristé z Ostravy i z jiných měst Moravskoslezského kraje.

Na historickém křídle v Divadelním sále, které v roce 1902 vyrobila legendární americká firma STEINWAY & SONS, zahrají umělci recitál o délce 45 minut bez přestávky a představují tak široké veřejnosti klavírní repertoár napříč žánry i staletími. Od roku 2022, kdy náš klavír oslavil 120 let od svého vzniku, se tak na černých i bílých klávesách tento vzácný hudební nástroj pravidelně rozeznívá v dílech od doby barokní až po současnost: od Johanna Sebastiana Bacha přes Ludwiga van Beethovena či Bedřicha Smetanu či Antonína Dvořáka až po zástupce české moderny Petra Ebena nebo legendárního argentinského skladatele ve stylu tanga Ástora Piazolly.


Dějiny hudby v kostce
Listopadová edice hudebního cyklu v Divadelním sále

Duo Vrámoll – alias dvojice vynikajících klavíristů Tomáše Vrány a Andrzeje Molina – přináší klavírní show pod názvem Dějiny hudby v kostce. Jedinečné propojení koncertu, divadla a kabaretu přináší hudební výlet do historických epoch tzv. vážné hudby, od pravěku až po současné skladatele. Zábavně-edukační pořad přináší zajímavé informace o hudebních géniích (např. Bach, Händel, Mozart, Beethoven, Chopin nebo Liszt) a jejich zlomových životních okamžicích. Představení je navíc umocněno dobovými kostýmy a neokázalým humorem. Cílem obou autorů a zároveň i interpretů je popularizace vážné hudby ve společnosti. Dějiny hudby v kostce přinášejí nejen poutavý příběh, nýbrž i radost. A baví všechny!

Délka koncertu: 60 minut bez přestávky
Vstupné: 100 Kč

Na co se u nás můžete dále těšit?

Intuitivní tanec ZeMě

19|04

Intuitivní tanec ZeMě

15|03

Poklad Stand-Up show

15|03