Jeden svět 2024 - DK Poklad Ostrava

Jeden svět 2024

13. duben | 17:00 - 18. duben 2024 | 22:00

Ostatní, Beseda, Festival | Poklad Ostrava-Poruba

Jeden svět je festival, který každoročně přináší do kin desítky filmů, jejichž témata hýbou společností. Aby festival ještě více podtrhl důležitost témat, které snímky otevírají, obohatí nově program o fikční filmy s lidskoprávní tematikou. Hrané filmy se tak budou prolínat s dokumenty a doplňovat je.

Dvacátý šestý ročník Mezinárodního filmového festivalu o lidských právech Jeden svět proběhne ve 48 městech od 11. – 19. dubna ve 48 městech a to včetně OstravyMinikino, Centrum Pant, Galerie Plato, Impact Hub, Ostravská univerzita a Poklad.

Kromě silných filmových snímků se diváci mohou těšit na: debaty s odborníky, novináři i hlavními tvůrci a také na doprovodný program v podobě již tradiční akce Ochutnáváme svět. Kuchtíci z celého světa Ostravě uvaří svá nejlepší jídla v sobotu 13. 4. 2024 v galerii PLATO. Součástí bude také promítání pro rodiny s dětmi a další doprovodný program a herničkou pro nejmenší.

Součástí festivalu je velmi důležitá sekce – Jeden svět na školách. Pro žáky a žákyně základních škol to jsou dvě pásma krátkých filmů, pokrývající širokou škálu témat – od kulturních rozdílů, života s postižením přes rodinné vztahy až po životní prostředí. Pro středoškoláky a středoškolačky je přichystáno pět celovečerních filmů z programu Jeden svět.

Jeden svět v Pokladu

V porubském Pokladu se můžete těšit od 13. 4. – 18. 4. 2024 na velmi zajímavé projekce filmů se silnými lidskými příběhy a to včetně doprovodných programů a debat.

Program v divadelním sále

  • 13. 4. | 17:00 | Green Border / HraniceAgnieszka Holland / 2023 / Polsko, Česká republika, USA, Francie, Belgie, Německo, Turecko / 147 min.

Program v kinosále

Kompletní program Mezinárodního filmového festivalu v kině Poklad najdete zde. Pokud by vás zajímala další festivalová místa v Ostravě, podívejte se na program zde.

Vstupenky

Vstupné na jednotlivé filmy: 100 Kč, slevy: senioři, ZTP 50 Kč. ZTP/P 50 Kč + doprovod zdarma.

Vstupenky do Pokladu lze zakoupit přímo na pokladně, nebo online.


Chcete vidět co nejvíce filmů? Doporučujeme zakoupit zvýhodněnou akreditaci za 450 Kč, s níž můžete na jakoukoliv projekci – lze jí zakoupit pouze online skrze síť GoOut nebo osobně v Ostrava Info či v kavárně Centra Pant. Na pokladně v Pokladu si můžete online vstupenku (akreditaci) z GoOutu vyměnit za celofestivalovou kartičku.

V Ostravě organizuje festival Jeden svět Kulturní spolek Jeden svět Ostrava s týmem dobrovolníků za podpory Statutárního města Ostravy, městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, Moravskoslezského kraje a dalších partnerů a sponzorů ve spolupráci s kiny a dalšími kulturními a vzdělávacími organizacemi.

Podrobnosti o festivalu v Ostravě a materiály ke stažení najdete na jednosvětáckém webu.

Na co se u nás můžete dále těšit?

Karel Plíhal

24|10

Storytelling aneb probuďte v sobě vypravěče – Monika Nevolová

17|05 - 18|05