Intuitivní tanec ZeMě - DK Poklad Ostrava

Intuitivní tanec ZeMě

19. duben 2024 | 18:15

Ostatní, Workshop | Cvičební sál

Prožitkově pohybový workshop v rytmu srdce

Vítejte v tanečním kruhu, kde budete mít možnost setkat se sama se sebou, s esencí ženství i se svou podstatou. S láskou vás zveme, abyste skrze tělo prožili vše, co se žádá projevit. Vše, co chce vyjít na povrch. Toto je váš prostor, váš čas. Zapomeňte na naučené taneční kroky, buďte spontánní.

Co je intuitivní tanec  

Intuitivní tanec chápeme především jako svobodu, kreativitu a radost z pohybu. Zároveň se však může stát hlubokou terapií. Tanec je bez pravidel a pevné struktury.

Co si z něj odnesete

Během setkání se mohou vynořit různá témata. Máte možnost je následně zpracovat skrze pohyb, sdílení, meditaci či jakkoliv to budete cítit. Tančit, smát se, křičet, plakat, šeptat… Vše je dovoleno, vše je správně. Dovolte si být divoké či niterné, smyslné nebo křehké, ale především pravdivé. Tančete se svým tělem, svou myslí, svou duší.  

“Tanec je komunikace mezi tělem a duší. Vyjadřuje to, na co slova nestačí”. R. S. Denis. 
Náplň večera
  • Úvodní přivítání, sdílení.
  • Protažení a zahřátí.
  • Intuitivní tanec.
  • Závěrečná relaxace, sdílení.
Pro koho to je?

Pro ženy jakéhokoliv věku. Nemusíte mít žádnou taneční průpravu ani speciální oděv. Důležitá je chuť a rezonance s tématem svobodného a intuitivního tance. Tančíme v menších skupinách, vznikne tak prostor pro sdílení i atmosféru. 

Co si vzít s sebou?
  • Volné oblečení, dlouhá sukně, širší kalhoty, cokoliv v čem se budete cítit příjemně a “žensky“.  
  • Taneční piškoty, případně obuv se světlou podrážkou. Nebo můžete tančit naboso nebo s chráničem chodidel. 
  • Pití, lehká svačinka na závěrečný kruh. 
  • Otevřenost a chuť udělat si čas sama pro sebe. 
  • Na místě jsou k zapůjčení karimatky, deky i válce na sezení.
Kde tančíme?

Workshop se uskuteční v krásných prostorách Cvičebního sálu v porubském Pokladu. Toto místo pro vás ještě vyladíme svíčkami, příjemným osvětlením, aroma lampičkou a ústředním ženským kruhem s mandalou a ženskými symboly. Tak, abyste se zde cítily příjemně a bezpečně.

Kdo vás workshopem provede?

Jsme kamarádky, milovnice tance, ženské symboliky, přírody a hudby. Pohyb a především tanec nás baví celý život, díky němu jsme se také potkaly. Díky tomu se dokážeme dostat blíže k sobě a najít vnitřní harmonii. A to nám dává velký smysl. Chceme se o to podělit i s vámi a šířit terapii tancem dál.

Jana Vitovská

Je mi nesmírnou ctí a potěšením být průvodkyní žen na jejich cestě. Mým záměrem je propojovat ženy vzájemně mezi sebou a s jejich vlastní podstatou. Zvědomovat dosud neviděné, otevírat srdce a tvořivost z prostoru jejich duše. To vše s plným respektem a citlivostí ke každé z účastnic.

„Když pustíme kontrolu, teprve se mohou dít zázraky a pak už zůstává jen vděčnost“.

Lucie Drozdová

Věřím, že vědomý tanec může být ve spojení s prostorem, hudbou a naladěním velmi terapeutický. Skrze tento pohyb uvolňujeme emoce, setkáváme se se světlem i stínem, můžeme se dotknout vlastního tématu a zpracovat jej. Tancem obohacujeme nejen tělo, ale i duši. V tanečním kruhu se snažím vytvářet inspirativní a bezpečný prostor s možností sdílení.

„V intuitivním tanci se cítím jako ryba (Vodnář) ve vodě; když se do něj ponořím, přestávám vnímat okolí a jsem v proudu“.

Kontakt na lektora: Jana Vitovská – j.vitovska@email.cz; Lucie Drozdová – luciska.drozdova@gmail.com

FB stránka: Tanec ZeMě

Délka: 180 min.

Vstupné: 300 Kč, k akci se nevztahují žádné slevy

Další workshop intuitivního tance: 31. května 2024, více zde.

Účastník workshopu se zavazuje, že plně zodpovídá za svůj zdravotní (psychický i fyzický) stav. Za případná zranění či jinou újmu nenese pořadatel ani lektor workshopu odpovědnost.


Postřehy tanečnic z kurzu intuitivního tance


„Chtěla bych moc poděkovat za to, že pořádáte workshopy intuitivní tance v Pokladu. Musím říct, že se v atmosféře, kterou jste vytvořily cítím dobře. A to jsem si nikdy nemyslela, že něco jako ženské kruhy, by byly něco pro mě. Tvoříte opravdu bezpečný a volný prostor pro jakoukoli formu vyjádření. Nejvíc miluju část, kdy tančíme v intimním osvětlení svíček a cítím vůni aroma lampičky.“

Eva, Ostrava

„Velmi mě překvapilo, jak na mě působil zážitek z intuitivního tance dál, nejen v den konání, ale ještě i několik dní po tom. Po dlouhém období jsem v sobě znovu probudila tanec a bylo to příjemné a uvolňující. Lektorky vedly kurz velmi hezkým způsobem. Hned na začátku se jim podařilo nás uvolnit a zastavit. V tomto prostředí  přišla některá pro mě velmi důležitá uvědomění. Byl to krásný večer a zajímavý zážitek, který mě velmi mě obohatil. Dokonce jsme i vzkřísila svou ženskost a radost z pohybu a tance – a za to děkuji!“

Klára, Ostrava

Na co se u nás můžete dále těšit?

Dějiny hudby v kostce

25|04