Inspirohub: Ridina Ahmedová – smyčkování a práce s looperem (hlasový workshop) - DK Poklad Ostrava

Inspirohub: Ridina Ahmedová – smyčkování a práce s looperem (hlasový workshop)

26. listopad | 10:00

Hudba, Workshop | Malá scéna

Vážení návštěvníci, workshop se v plánovaném termínu neuskuteční. Náhradní termín je 26. 11. 2022. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Pokud si vstupenky ponecháte, případně vyměníte za jiné představení z naší nabídky, budeme vám vděční za vaši podporu. V případě vrácení vstupenek najdete informace ZDE.

Looper je skvělý a zábavný nástroj, ale má svoje specifika. Co si ohlídat, aby se nám s ním hladce pracovalo? Jak rozvíjet hudební představivost a improvizační pohotovost, které se při práci se smyčkami velmi hodí? Během společného dne se seznámíme se základy práce s looperem.

Jak bude workshop probíhat:

  • Dopoledne se budeme věnovat technikám na rozvoj improvizačních dovedností a hudební spontaneity a budeme si naživo zkoušet vrstvit hlasy.
  • Odpoledne pak to, co jsme si natrénovali, budeme nahrávat přímo do loopstationu, se kterým se budeme učit pracovat. Účastníci by měli mít trošku muzikálních zkušeností, především ale chuť vrhnout se společně do hudebního dobrodružství!
  • Není potřeba mít vlastní looper – budeme pracovat s jedním všichni společně. Proto je také kapacita omezená na 12 účastníků.
  • workshop bude probíhat od 10 do 18 hodin (na oběd je pauza 90 minut)

Ridina Ahmedová je už řadu let výraznou postavou české hudební scény. Dlouho se věnovala jazzu, podílela se na řadě projektů různých žánrů (spolupráce s Floexem, Vladimírem 518, Načevou, V. a I. Havlovými, J.P. Muchowem ad). Na pražském koncertě Bobbyho McFerrina byla přizvána si s ním zapívat duet.

Projekt HLASkontraBAS, který vytvořila spolu s kontrabasistou Petrem Tichým, byl nominován na cenu Anděl 2016 za stejnojmenné album. Má za sebou dlouhou řadu vystoupení na festivalech a v klubech v ČR i zahraničí, je autorkou hudby k několika divadelním představením.

Skládá a zajímá se o možnosti hlasu. Vede semináře pro veřejnost i pro hudebníky, vytvořila projekt Zpěvomat, který každý rok rozeznívá ulice Prahy a dalších měst, založila Hlasohled, centrum pro práci s lidským hlasem. Vedla workshopy a podílela se na projektech ve spolupráci s řadou subjektů – mj. Post Bellum, DAMU, divadlo Ponec, festival Tanec Praha a mnoho dalších.

Je absolventkou FHS UK a také studia muzikoterapie při Západočeské Univerzitě.

Na co se u nás můžete dále těšit?

Tháliím sluší Fialová

22|02