Cyklosvětluška 2023 aneb Světýlka naděje pro Marušku Kučerovou - DK Poklad Ostrava

Cyklosvětluška 2023 aneb Světýlka naděje pro Marušku Kučerovou

9. září 2023 | 18:00

Pro děti | Akord Ostrava-Zábřeh

Rozsviťte s námi světýlka naděje pro Marušku!

Cyklosvětluška je charitativní projekt, který si drží tradici a pomáhá od roku 2016. Letos se Cyklosvětluška poprvé spojí s 25. ročníkem Bambifestu (přehlídka volnočasových aktivit pro děti a mládež), která se uskuteční tradičně v Bělském lese. Odtud také bude celá akce probíhat, včetně startu.

Akce je určena pro celou rodinu. Mohou se jí zúčastnit i ti nejmenší např. na svých odrážedlech či koloběžkách, senioři, ale i cykloborci. Každý ze zaregistrovaných účastníků je zařazen do slovování o hodnotné ceny. A jako každý rok – majitel nejlépe nasvíceného kola bude patřičně odměněn. Stačí se zaregistrovat, přijet a společnou jízdou na osvětlených kolech rozsvítit Bělský les.

Letošní Cyklosvětluška startuje 9. září 2023 od Starobělské Koliby (u Bělského lesa, Ostrava-Zábřeh).

Pro koho letos pojedeme?

V letošní osmém ročníku podpoříme čtrnáctiletou Marušku Kučerovou z Ostravy Jihu.

Maruška se narodila předčasně a s komplikacemi. Po těžkém porodu musela být kříšena a několik týdnů ležela na JIP. Nejdříve se zdálo, že je vše v pořádku, ale jak se ukázalo, kvůli nedostatku kyslíku při porodu zůstal Maruščin mozek poškozený. Ještě neměla ani rok, když rodičům lékaři sdělili, že Maruška trpí „spastickou kvadruparézou“, což je nejčastější druh dětské mozkové obrny, jež způsobuje ztuhlost a slabost všech čtyř končetin.

Marušce je dnes čtrnáct let a i přes svůj těžký handicap se nevzdává. Díky svým rodičům, rehabilitačním pracovníkům, cvičitelům a dárcům, kteří jí pomáhají, dokáže být aktivní a užívat si svůj život. Ani omezený pohyb celého těla, díky němuž je stále odkázána na vozík jí nezabrání plnit si své své sny a plány. A ty se dají plnit především díky finanční podpory dárců.

Přidejte se k nám a pomozte Marušce plnohodnotně žít svůj život a radovat se z něj. Život s hendikepem není jednoduchý.

Program celé Cyklosvětlušky najdete na webu www.cyklosvetluska.cz

Na co se u nás můžete dále těšit?