Cesta rytmu - Tomáš Kerle - DK Poklad Ostrava

Cesta rytmu – Tomáš Kerle

10. únor 2024 | 10:00

Hudba, InspiroHub, Workshop |

Objevte svůj rytmus skrze bubnování, pohyb a hlas.

Celodenní hudební workshop s Tomášem Kerlem, hudebním producentem, perkusistou, skladatelem a rytmickým průvodcem. Seminář je určený pro VŠECHNY, kdo chtějí zábavnou formou prohloubit své vnímání rytmu a otevřít brány kreativitě. Přijďte rozvinout svou vlastní spontaneitu a tvořivost!

Rytmus je hnací síla uvnitř každého z nás – projevuje se prostřednictvím dýchání, chůze či srdečního tepu. Člověk má bytostnou touhu se prostřednictvím rytmu také vyjadřovat, ať už jde o jednoduché tleskání či hru na rozmanité bubny a perkuse.

Již od pradávna představovaly rituály a duchovní cvičení možnost stát se součástí něčeho, co přesahuje pouze osobní rozměr zkušenosti. Rytmus v tom vždy hrál významnou úlohu. Energie rytmu v sobě nese transcendentální kvalitu, díky níž se můžeme propojit jak s ostatními bytostmi, tak i s tím, co nás přesahuje. Vědomé prožívání pohybu a rytmu je událostí rozšiřující vědomí. Přijďte probudit dřímající rytmus uvnitř vás…

Cesta rytmu-djembe2
IMG_4450
E84A6E7A-C05D-48EC-ADE9-5951268AAC14
TK-Slavonice 3
tomas kerle-slavonice
previous arrow
next arrow

Co nás čeká?

Den bude rozdělen na dva bloky s obědovou pauzou (na oběd lze využít místní restauraci Poklad):

10.00 – 13.00 – 1. blok
13:00-14:30 – obědová pauza
14.30 – 17.30 – 2. blok

Během workshopu nejprve rytmicky probudíme naše těla skrze bodypercussion techniky v kombinaci s hlasem i pohybem. Dále se skrze rozmanité rytmické hry seznámíme se základní technikou hry na africké bubny a další perkuse. Náš vztah s rytmem a časem obecně pak posílíme skrze porozumění systému tzv. rytmických buněk. V druhé půlce dílny si vyzkoušíme zahrát některé základní rytmické motivy, vycházející jak z tradiční africké hudby, tak i moderních hudebních žánrů. Aby výsledná hudba získala tolik potřebnou barevnost a hloubku, tak se na závěr našeho setkání zaměříme na společnou hru ve skupině a ukážeme si možnosti komunikace mezi jednotlivými hráči, nástroji a rytmickými vrstvami. 

Pro koho je workshop určen?

  • pro VŠECHNY zájemce, kteří chtějí hlouběji rozvinout vnímání rytmu, tělesnou koordinaci, rytmickou komunikaci, spontaneitu a vlastní tvořivost
  • pro začínající i profesionální hudebníky, kteří chtějí zdokonalit své rytmické cítění
  • muzikoterapeuty, kteří chtějí obohatit své výukové metody
  • každého, kdo si chce aktivně odpočinout a zbavit se stresu

Co na sebe a s sebou?

  • Pohodlné oblečení, (teplé) ponožky nebo bez, případně jiné přezutí.
  • Bubny Tomáš přiveze s sebou k zapůjčení (to je již v ceně semináře). Svůj vlastní nástroj si můžete samozřejmě přinést také.
  • Dobrou náladu! 😊

Délka: 360 min

Vstupné: 1290 Kč, na tuto akci se nevztahují žádné slevy.

O lektorovi

Tomáš Kerle je hudební producent, perkusista a průvodce světem rytmu. V průběhu své hudební dráhy působil v mnoha rozmanitých českých i zahraničních kapelách a projektech (Marimba Mama, Ghana Dance Ensemble, All Star Refugee Band, Barati Squad, Soundokan, Topos Kolektiv, Adela Slash atd.) V posledních letech se zabývá především skládáním hudby pro taneční představení a rozmanité performance v rámci divadla Ponec. Od roku 2008 se věnuje pořádání bubenických seminářů a rytmických dílen Cesta rytmu, jež jsou určené pro veřejnost, vzdělávací instituce či firmy. Pravidelně spolupracuje s mnoha institucemi jako korepetitor a lektor (katedra tance HAMU, program Tanec školám s divadlem Ponec, vzdělávací aktivity pro pedagogy v rámci akreditovaných seminářů ve společnostech Tamburína a Hlasohled).

Na co se u nás můžete dále těšit?

Kecy & politika NAŽIVO

02|10