Aktuality


Fúze Akordu a Pokladu dokončena

Dva ostravské domy kultury budou od ledna 2018 fungovat pod jedním vedením a jednou hlavičkou. Nový název společnosti je AKORD & POKLAD, s.r.o. „Chtěli jsme v názvu společnosti zachovat obě značky, protože Akord i Poklad jsou dnes u ostravské veřejnosti hluboko zapsané. A zároveň poněkud zatlačit do pozadí označení kulturní dům, které občas ještě evokuje staré šedivé časy,“ říká jednatelka Darina Daňková. Dodává, že Akord je již dlouho moderním společenským a kulturním centrem a Poklad se jím stane po dokončení rekonstrukce. Fúze obou domů kultury přinese nejen ekonomické úspory, ale především synergii díky propojení zkušeností a znalostí zaměstnanců Akordu. Po zahájení činnosti Pokladu se z obou společenských center stanou „parťáci“ pro kulturní i obchodní aktivity. S organizací kulturních akcí v Porubě však vedení „nové“ společnosti nebude čekat do otevření zrekonstruované budovy Pokladu. „Již letos připravujeme kulturní akce v obvodu Poruba, i když se odehrají bohužel v jiných pro

» celý článek

Rekonstrukce Pokladu zastavena.

Milí Ostravané, je bohužel smutné, že ani druhá příležitost k dokončení rekonstrukce DK POKLAD nebyla úspěšná. Od počátku se potýkáme se spory se zhotoviteli díla, které vyústily až v současné zastavení stavby. V tuto chvíli probíhají intenzivní jednání týkající se ukončení rekonstrukce, poté bude budova zabezpečena. Zároveň pracujeme na aktualizaci projektové dokumentace a přípravě výběrového řízení tak, aby nový zhotovitel mohl na stavbu nastoupit co nejdříve a dílo bylo konečně hotovo. Těšili jsme se, že naplno rozjedeme kulturu v Pokladu nejpozději na jaře příštího roku. Je však jasné, že nejdříve se nového Pokladu dočkáme až v roce 2019. Vypadá to, že porubský Poklad je skutečně zakletý. Věřím pevně, že do třetice se dílo podaří a o to silnější kulturní zážitky Poklad svým budoucím návštěvníkům poskytne. Květen 2017 Darina Daňková

» celý článekPište své příběhy

Milí Ostravané, vzpomenete si někdy na to, jak jste chodili do porubského kulturáku? Co jste tam zažili? Koho zajímavého jste tam potkali? S kým jste se třeba drželi za ruce v porubském letním kině? Jak jste se tam naučili svůj první valčík? Zkrátka – vzpomínáte někdy na úžasný a pestrobarevný život porubského domu kultury?

» celý článek

Probíhá rekonstrukce

V roce 2013 začala rozsáhlá rekonstrukce budovy domu kultury. Rekonstruovat DK POKLAD bylo skutečně velmi potřebné, protože mnoho let nebylo do budovy řádně investováno a Poklad dávno ztratil svůj lesk významného kulturního centra. Rekonstrukce však bohužel byla v roce 2014 přerušena. V létě 2015 se s novým zhotovitelem rozjelo pokračování rekonstrukce. Zhotoviteli je sdružení firem Stamont – pozemní stavitelství, s.r.o. a Vítkovice Revmont a.s. Stavba bude dokončena na konci roku 2017.

» celý článek
 
Odběr novinek

Odběr novinek
Chcete si objednat pronájem? Kontaktujte nás!
„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.